Skocz do zawartości

Kurs podstaw teorii obwodów - #1 - wprowadzenie, LTspice


Pomocna odpowiedź

Świetnie się zapowiada, będzie można poeksperymentować bez ryzyka spalenia układów.
Czy są przewidziane modele układów logicznych jak np. w kursie techniki cyfrowej?

Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, Raccoon napisał:

Czy są przewidziane modele układów logicznych jak np. w kursie techniki cyfrowej?

@Raccoon Niestety nie, teoria obwodów (przynajmniej ta serwowana na Politechnice Gdańskiej) operuje na podstawowych elementach jak źródła prądowe, napięciowe, rezystory i modelowaniu układów. Później dochodzą pojemności i indukcyjności zamieniane na odpowiadające im wskazy. Zamodelowanie w ten sposób tranzystora jest niezłym wyzwaniem dla początkujących a co dopiero złożony układ 🙂 

Większe wniknięcie w temat układów logicznych będzie w serii którą piszę ale na razie jest krótki przestój.

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq W PSpice są dostępne elementy typu diody, tranzystory, wzmacniacze operacyjne itp. (nie pamiętam czy układy logiczne też tam są). Nie wiem czy są obecnie jakieś darmowe wersje - ja dostałem taką na studiach ~10 lat temu. Myślałem, że w LTspice też są dostępne i takie bardzie skomplikowane układy też na tym kursie będą. 

Niecierpliwie czekam na kolejną część 🙂

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

13 godzin temu, smmsz1 napisał:

Czy kurs będzie miał swoją premierę w tym roku?

@smmsz1 robię wszystko co w mojej mocy, ale tematów jest bardzo dużo i wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć. Dlatego nie podaję żadnego konkretnego terminu (nawet orientacyjnego). Z góry dziękuję za zrozumienie 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Wspaniale, że zapowiada się taki kurs. Próbowałem czytać na ten temat fachową literaturę. Jako amator-hobbysta nic z niej nie zrozumiałem. Dla osoby, która nie studiuje elektrotechniki, taki kurs to duża szansa na zwiększenie swoich umiejętności. Pod warunkiem, że kurs będzie napisany przystępnym językiem.

Edytowano przez bigos
Link do komentarza
Share on other sites

No to będzie kozak, bo po obu kursach elektroniki przechodzę właśnie do elektroniki cyfrowej i Arduino ale właśnie chciałem uzupełnić podstawy programem do symulacji.

Dnia 1.04.2019 o 21:55, Slawek_M napisał:

Moim zdaniem różnice wynikają z tolerancji wartości elementów (bateria, rezystory) i klasy miernika(błędy pomiaru). Symulacja wykorzystuje "dość" idealne modele.

Różnica pomiędzy symulacja a rzeczywistością. W rzeczywistości przykładasz miernik który posiada pewna rezystancję. W symulacji jest baza danych i stale obliczeniowe na podstawie których po podstawieniu danych napięcia,rezystancji itp. otrzymujesz wyniki może tak? Ale to tylko moje zdanie pozdrawiam.

Dnia 20.01.2021 o 06:36, Treker napisał:

@smmsz1 robię wszystko co w mojej mocy, ale tematów jest bardzo dużo i wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć. Dlatego nie podaję żadnego konkretnego terminu (nawet orientacyjnego). Z góry dziękuję za zrozumienie 🙂

Proponował bym zrobić np. Ćwiczenia ale nowe. Rozszerzyć elektronikę I i II. Zrobić na podstawie LTspice i do tego w formie książki jak i zestaw do kupienia. Będzie to jakaś dotacja na rzecz utworzenia kursu a każdy skorzysta. Bo nic nie ma za darmo!

Link do komentarza
Share on other sites

@mn860618 dziękujemy za sugestie i miłe słowa. To prawda że nic nie jest za darmo, a środki ze sprzedaży sprzyjają rozwijaniu nowych projektów. Będziemy starali się, robić coś w tym kierunku, ale potrzeba na to czasu.

Jeżeli masz pytania do LT spice, to proponuję, żebyś założył osobny temat. Jest tu kilka osób które znają ten program więc postaramy się pomóc 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.