Skocz do zawartości

Napęd uchwytu telewizora 55 cali (ok. 20kg)


Kurpik

Pomocna odpowiedź

Witam

Chcę zrobić uchwyt jak w temacie ale nie mam pojęcia jaki napęd wybrać. Całość ma działać w oparciu o Arduino. Chodzi o trzy silniki/serwa. Uchwyt składa się z dwóch ruchomych przęseł oraz ruchomej płyty telewizora. Proszę o podanie konkretnych modeli napędów.

Z góry dziękuję za radę

 

Link do komentarza
Share on other sites

@Kurpik, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

1 godzinę temu, Kurpik napisał:

Chodzi o trzy silniki/serwa. Uchwyt składa się z dwóch ruchomych przęseł oraz ruchomej płyty telewizora. Proszę o podanie konkretnych modeli napędów.

W jaki sposób ktoś ma wiedzieć jaki napęd jest potrzebny, jeśli nie podałeś żadnych szczegółów tego projektu? Tylko Ty wiesz jak ma wyglądać ten mechanizm. Nie znamy żadnych wymiarów, zakresu ruchu itd. Jakiś rysunek tego mechanizmu z podanymi wymiarami to raczej niezbędne minimum 😉

Link do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, Kurpik napisał:

Proszę o podanie konkretnych modeli napędów

Tak się nie da.

13 godzin temu, Kurpik napisał:

Uchwyt składa się z dwóch ruchomych przęseł oraz ruchomej płyty telewizora

Rozumiem, że to pierwsze 2 napędy odpowiadają za ruch góra/dół, a ten trzeci to jakieś nachylenie? Nie wyobrażam sobie tego, ale może dla inspiracji filmik, który kiedyś oglądałem. 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

 Uchwyt wygląda jak na zdjęciu. Chodzi o to że bardzo często zmieniam położenie tv po czym na telewizorze pozostają tłuste odciski. Poza tym za każdym razem ekran jest ustawiony pod innym kątem. Chciałbym zaprogramować dwie pozycje i uprościć sobie życie. Nie chodzi mi o to żebyście  podawali pomysły jak zamontować napęd. Chodzi mi tylko o to żebyście podali odpowiedni typ napędu ( odpowiednia moc, żeby był cichy, i żeby ruchy były wolne). Ekran obraca się tylko na boki. Nie góra/dół

IMG_20190402_090700.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.