Skocz do zawartości

"Cichsze" serwo


bonczas

Pomocna odpowiedź

Witam! Poszukuję serwa do ramienia robota, lub jakiegoś przykładowego projektu który można wydrukować ale narazie jakie mogę wyszukać to mega drogie lub mega tanie. Chodzi o to, że chciałbym zrobić dokładnie coś takiego: 

a niechciałym słuchać ciągle tych dźwięków z tego najtańszego serwa. Moglibyście coś polecić?

 

Pozdrawiam! 

Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, bonczas napisał:

a niechciałym słuchać ciągle tych dźwięków z tego najtańszego serwa.

To trochę jak wygłuszanie samochodu - nie chciałbym słuchać dźwięku silnika w samochodzie... coś się da ale i tak części mechaniczne będą "tyrkotać".

Jakie serwo? Pewnie nie najtańsze. Możesz zawsze pomyśleć o własnej przekładni, np. na zębatych paskach klinowych, albo o silniku krokowym ze śrubą trapezową.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Serwomechanizmy nie należy do najcichszych napędów. Koniecznie chcesz budować manipulator? Jeśli nie potrzebujesz tylu stopni swobody to może warto rozważyć jakieś napędy liniowe. Przy wspomnianym wyżej połączeniu silnika krokowego i śruby uzyskasz dość cichy mechanizm 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 1.04.2019 o 08:06, Gieneq napisał:

To trochę jak wygłuszanie samochodu - nie chciałbym słuchać dźwięku silnika w samochodzie... coś się da ale i tak części mechaniczne będą "tyrkotać".

Jakie serwo? Pewnie nie najtańsze. Możesz zawsze pomyśleć o własnej przekładni, np. na zębatych paskach klinowych, albo o silniku krokowym ze śrubą trapezową.

 

Wiadomo, że chodzi tutaj o droższe serwo, po prostu byłem przekonany, że takiego rodzaju serwa: https://nettigo.pl/system/images/710/original.jpg?1502719493 po prostu są tanie, głośne i mają dużo luzów. Chodzi mi o zbudowanie dokładnie takiego ramienia jak w załączonym filmie w pierwszym poście. Tam jest cicho i nie ma takich luzów jak przy tych najtańszych kitach. 

Dnia 1.04.2019 o 11:02, Treker napisał:

Serwomechanizmy nie należy do najcichszych napędów. Koniecznie chcesz budować manipulator? Jeśli nie potrzebujesz tylu stopni swobody to może warto rozważyć jakieś napędy liniowe. Przy wspomnianym wyżej połączeniu silnika krokowego i śruby uzyskasz dość cichy mechanizm 🙂 

Chciałbym zbudować coś identycznego jak na filmiku a z tego co widzę to tam chyba nie ma żadnych śrub tylko są zastosowane jakieś serwa lecz mogę się mylić

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

4 godziny temu, bonczas napisał:

Chciałbym zbudować coś identycznego jak na filmiku a z tego co widzę to tam chyba nie ma żadnych śrub tylko są zastosowane jakieś serwa lecz mogę się mylić

To może zapytaj autora filmiku czego użył?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.