Skocz do zawartości

Jak zrobić GPS tracker GSM?


garmin1983

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie ,

Jak zrobić mały GPS tracker gsm ?
pytam bo chcę zrobić coś kreatywnego a nie kupywać na Allieexpres za 100zł .

- na początek może być też większy projekt .

-  docelowo wielkość modułu  - paczka od zapałek

- możliwość sprawdzenia live przez stronę www.


proszę polecić godny polecenia moduł gsm oraz komponenty cenna do 800 zł  .
Z elektroniką nie mam problemu ale programować nie umiem 😞

Zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej jestem w stanie zapłacić za korepetycje jeśli jest taka możliwość .

 

 

Edytowano przez garmin1983
Link do komentarza
Share on other sites

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@garmin1983, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

2 minuty temu, garmin1983 napisał:

proszę polecić godny polecenia moduł gsm oraz komponenty cenna nie gra roli  .

Dla zaoszczędzenia Twojego czasu (oraz innych osób na forum) proponowałbym jednak określić budżet. Zaraz ktoś potraktuje dosłownie Twoje wytyczne i się zdziwisz ile mogą kosztować takie moduły 😉 Chcesz wydać na to 100, 1000 czy 10 tys zł? Tak samo przydałoby się zdefiniowanie co dla Ciebie oznaczała "mały tracker".  Dla jednych będzie to format pudełka po butach, a dla innych pudełka po zapałkach. Od tego naprawdę wiele zależy. Jak podasz więcej konkretów to szybciej uzyskasz pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Paczka od zapałek to dość wysoka poprzeczka ale próbuj;)

Potrzebujesz moduł GPS, moduł GPRS, jakieś arduino + serwer z widocznym z zewnątrz IP.

Moduły z doświadczenia mogę podpowiedzieć:

Moduły GSM:

-Cinterion MC55 - super się sprawuje, niestety złącze trudne do wykonania w domu i praktycznie jednorazowe - nie wskazane rozłączać i podłączać.

-SIM 800L - nie polecam, niestabilnie się zachowywał, ogólnie średni

-AI-Thinker A6 - nie miałem problemów, działał kilka tygodni bez problemu i resetu.

-AI-Thinker A7 - tu masz GPS i GPRS w jednym, ale po krótkich testach poszedł w inne ręce więc nie mam zdania.

GPSów używałem w sumie tylko firmy GlobalTop, i nie miałem z nimi problemów. Antena wewnętrzna dawała spokojnie radę w samochodzie, bawet w bagażniku.

No to teraz te trudniejsze sprawy. Potrzebujesz serwer na który będą wysyłane dane z urządzenia. Musisz sobie napisać soft który je będzie odbierał i wrzucał w jakąś bazę, oraz obsługiwał klienta www. Dość żmudna i niełatwa robota, tym bardziej że nie znasz się na programowaniu.

Ale jeśli jesteś ambitny to działaj 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.