Skocz do zawartości

CUTWare - mój prosty program do generowania plików do druku


lukasx2002

Pomocna odpowiedź

Witam, w związku z tym, że często robię szablony do plotera LynxCUT-1100EX postanowiłem stworzyć swój własny program do generowania takich szablonów aby przyśpieszyć pracę. Ma bardzo podstawowe funkcjonalności, które planuję w przyszłości rozwinąć. Program rysuje pliki SVG, które mogą być zapisane również w DXF, co trafia bezpośrednio do LynxCUTa i jest wycinane, w przyszłości chcę dodać generowanie  plików w języku HPGL tak aby móc bezpośrednio sterować ruchami plotera.

Z bardziej technicznych spraw program jest stworzony w C# na platformie .NET Framework. Stworzyłem go w programie Visual Studio 2017. Jeśli będzie wystarczająco dopracowany, wydam go razem ze źródłami :) 

Kolejną z ważniejszych funkcji, które planuję jest przerabianie dowolnych czcionek do formatu takiego aby się poprawnie wycięły (chodzi mi o te przedłużki przy znakach żeby się dziury nie robiły :D)

Planuję również wdrożyć tworzenie prostych figur geometrycznych. 

Screenshot_11.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Treker

Walczę z HPGL :) Przepiszę go najpewniej na Python, ze względu na to, że lepiej się w nim poruszam. Taki jest plan :) Zastanawiam się nad biblioteką żeby to wprowadzić do okienek, pewnie Tkinter ale Qt daje wiele możliwości. Zależy mi bardzo na multiplatformowości, pozdrawiam.

 

A z takich mniejszych funkcji wprowadziłem zmianę czcionki i udoskonaliłem przeliczanie z svg do plt

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

QT będzie na pewno dobrym rozwiązaniem, jest bardzo proste, dobrze opisane. Miałem kiedyś okazję poczynić ten sam program w Pythonie z użyciem 2 różnych bibliotek i QT wypadło zdecydowanie lepiej. Ale może odkryjesz coś lepszego 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Gieneq - z ciekawości, czego używałeś jako drugiej biblioteki?

A co do wsadzania do okienek - ja bym po prostu napisał kawałek serwera w Pythonie i wywoływał zwykłą przeglądarką. Żadnych Qt, GTK+, WxWidgets czy innych bibliotek które na czymś tam zawsze się załamią - przeglądarka jest wszędzie. Nie mówiąc o tym, że najmniej roboty (a dobry informatyk to leniwy informatyk).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, ethanak napisał:

@Gieneq - z ciekawości, czego używałeś jako drugiej biblioteki?

GTK+ i Tkinter. Jak kto woli, mi się najbardziej spodobał QT, a że niedawno miałem okazję na chwilę wrócić do tematu to mam wciąż dość dobre wspomnienia.

12 minut temu, ethanak napisał:

napisał kawałek serwera w Pythonie i wywoływał zwykłą przeglądarką

Masz na myśli Django czy coś prostszego?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jakoś za Django nie przepadam, ale jak kto lubi. Ja mam swój zestaw prostych bibliotek które używam w robocie do różnych webowych aplikacji - z django jest ten ból że tak naprawdę każda aplikacja musi ciągnąć za sobą wirtualkę bo wersje nie są kompatybilne.

A ja jakoś się przyzwyczaiłem do GTK+ (jeszcze z czasów, kiedy linuksowe screenreadery widziały aplikacje QT jako plamę na ekranie, a trochę niewidomym różnych rzeczy pisałem) i najlepiej mi to wychodzi 🙂 No, ale nie chcę się sprzeczać które lepsze, z czystej ciekawości pytałem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.