Skocz do zawartości

Zbliżają się największe na świecie zawody robotów - RC2019


Komentator

Pomocna odpowiedź

Zbliżają się największe na świecie zawody robotów - RC2019

Zawody RobotChallenge to jedno z największych i najpopularniejszych na świecie wydarzeń, które łączy wszystkich fanów robotyki. Do 2016 roku konkurs odbywał się w Wiedniu, następnie wydarzenie przeniesiono do Pekinu! To właśnie tam odbędzie się tegoroczna edycja.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam was serdecznie, udało nam się zarejestrować na Robotchallenge 2019 obecnie załatwiamy sprawy organizacyjne. Na moim kanale (Bunlab Team) niebawem pojawią się filmiki: co wiąże się z taką imprezą, bo jest tego bardzo dużo! My startujemy w Lego Sumo oraz Air Race.

Link do komentarza
Share on other sites

Do Chin jedziemy pierwszy raz, ale już kiedyś byliśmy w Wiedniu na Robotchallenge, doszliśmy do najlepszej 4 🙂 Ale od tamtego czasu zmieniło się bardzo dużo w naszej drużynie. Jeśli ktoś ma dla nas jakieś wskazówki z góry dziękujemy 😉

O naszej drużynie można poczytać TUTAJ

Zdjęcie z Wiednia

Bunlab robotchallenge.jpg

Edytowano przez Bunlab
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Może teraz podam koszty "biurokracji" poniesione w związku z wylotem dla jednej dorosłej osoby do Chin na Robotchallenge. Okazuje się, że nie jest to takie proste i tanie!

1. Rejestracja robota 50$ za robota, nie drużynę/zawodnika.

2. Paszport 140zł (jeśli porozmawia się z kierownikiem działu paszportowego, o przyspieszenie wydania w związku z udziałem w mistrzostwach, czas z 3 tygodni w moim przypadku skrócił się do 2 dni! wszystko zależy od kierownika).

3. 4 zdjęcia 20-40zł "Paszportowe/biometryczne" 2 do paszportu i 2 do wizy.

4. Wiza Biznes - ja załatwiałem ją przez biuro strona i wyniosła 685zł dla dwóch osób (ale dla jednej 585zł) + kurier około 30zł.

5. Koszt pobytu - 2980zł dla dwóch osób (Holiday Inn Beijing Haidian - hotel który polecił organizator 05.08.2019-12.082019).

6. Przelot - 4,444zł wliczone dodatkowe ubezpieczenie. Szukaliśmy lotu bez przesiadek, dlatego taki drogi, ale za to możemy wziąć dwie walizki 🙂, niestety tylko z Warszawy więc trzeba doliczyć dojazd Pendolino do warszawy około 120zł.

To są koszty poniesione przed wyjazdem.

Suma: ok 8400zł Jest to bardzo dużo, ale dzięki naszemu sponsorowi, nie musieliśmy się martwić o koszta.

Koszta, które nas czekają, to transport po Chinach,wycieczki (to byłby błąd wydać tyle kasy, a nie zwiedzić okolic Pekinu), wyżywienie, pamiątki 🙂 .

Podsumowując, jeśli to ma być podróż życia to tydzień wyniesie około 10,000zł/os. (Pamiętaj że w grupie będzie taniej)

Pomijam ceny robotów, części zapasowych, czy pakietów oraz godzin, które straciłem na załatwianie dokumentacji Lotu, pobytu itp.

 

Ważna zasada:

1 . PLANUJ TEN WYJAZD 3 MIESIĄCE WCZEŚNIEJ!!!! Inaczej nie wyrobisz się z treningami, dokumentacją itp.

2. Wszystko jest ustawione pod "Przelot" od tego zacznij!!!

Edytowano przez Bunlab
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dodam jeszcze inną problematyczną informacje związaną z zakupem biletów. 

Niektóre banki (w moim przypadku Santander) po opłacie biletów blokują dodatkową kwotę przez linie lotnicze, mimo iż bilety zostały opłacone, to linie blokują na saldzie dodatkowe w moim przypadku 4000zł. W banku poinformowali mnie, że ta kwota wróci, niestety już ponad tydzień widnieje jako saldo a nie środki dostępne 😞

aktualizacja

po 10 dniach bank odblokował tą kwotę...

 

Edytowano przez Bunlab
Link do komentarza
Share on other sites

Faktycznie coś ten przelot u Was wyszedł stosunkowo drogo - może akurat taki termin, bo spokojnie lot do Pekinu można ogarnąć za < 3000 zł (w 2 strony) bezpośrednio z Warszawy (np. przez Air China), czasami nawet trafi się LOT w tej cenie. Od siebie dodam jeszcze uwagę, co do wizy. Najwygodniej jest zrobić to przez pośrednika, wysyłamy paszport z dokumentami i zapominamy o temacie. Jednak jeśli ktoś boi się wysyłać paszport do jakieś "obcej firmy" to jednak całość też zajmie więcej czasu i będzie trzeba się dodatkowo najeździć 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mam nadzieję, że zobaczymy na miejscu paru innych forumowiczów.

Dziś odebraliśmy stroje... Firma Baumar nie oszczędza na nas i stroje są świetne! T-shert, Bluza, polo, dres, spodenki 🙂

Bunlab 2019 stroje (1).jpg Bunlab 2019 stroje (2).jpg Bunlab 2019 stroje (3).jpg

Bunlab 2019 stroje (4).jpg Bunlab 2019 stroje (5).jpg Bunlab 2019 stroje (6).jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Z mistrzostw wracamy na tarczy, pokonani przez kontuzję drona. Podczas lotów mój quad zderzył się z metalowym filarem czego wynikiem było uszkodzenie regulatora silników ESC, który bardzo efektownie spłoną. Natomiast podczas testów pokazałem klasę i moje czasy mieściły się w pierwszej V. Niektórzy zawodnicy chcieli mi pomóc w naprawie która potrwała by około 20 min, jednak nie posiadałem przy sobie odpowiedniego ESC... Mimo to pogratulowali mi moich umiejętności. Szkoda że się nie udało, ale to j est pewnego rodzaju nauczka, aby być przygotowanym na wszystko.

...Bez względu na koszty, każdemu życzę, aby tam pojechał i spróbował swoich sił!!!!  

Bunlab Robotchallenge 2019 (12).jpg

Bunlab Robotchallenge 2019 (26).jpg Bunlab Robotchallenge 2019 (29).jpg Bunlab Robotchallenge 2019 (41).jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Kontuzje się zdarzają... trochę trudno mi się z tym pogodzić bo widząc czasy najlepszych mogłem stać z nimi na podium, jednak jest to dla mnie nauczka, aby brać części zapasowe.

Natomiast wrażenia z wyjazdu są wspaniałe. oprócz turnieju mieliśmy zagwarantowaną 4 dniową wycieczkę Wielki Mur, Zakazane Miasto itp. Natomiast największym zaskoczeniem była dla mnie kuchnia chińska, obawiałem się że mi nie będzie smakowała, gdyż moje kubki smakowe głównie są przyzwyczajone do kotleta w panierce. Natomiast smaki potraw były rewelacyjne Kaczka, wołowina, makarony.....

Natomiast turniej naprawdę robi wrażenie,

Bardzo miło wypadło przedstawienie drużyn/krajów. Każdy zespół otrzymał flagę i podczas prezentacji wychodziło się na scenę, gdzie była prezentowana drużyna oraz jej osiągnięcia, była z nami jeszcze ekipa z Białego Stoku, która wygrała w Mega Sumo. 

Dodatkowo każda drużyna otrzymuje swojego przewodnika który pomaga we wszystkim, my otrzymaliśmy młodą studentkę, która bardzo dobrze mówiła po angielsku co było rzadkością na turnieju oraz w Pekinie, nawet taksówkarze czy kelnerzy nie umieją ani słowa po angielsku.

Minusem jest to że z powodu ogromnej ilości zawodników, prawo wejścia ma tylko zgłoszony zawodnik z trenerem w dzień/godzinę odbywania się konkurencji, w której bierze udział. Na szczęście większość policjantów obsługujących obiekt tam spała i od tylnego wejścia nie sprawdzali w komputerze identyfikatorów i w ten sposób byliśmy tam całe 3 dni, Lecz dwa razy nas sprawdzili i musieliśmy opuścić obiekt. 

Za sam udział otrzymuje się bardzo dużo fajnych rzeczy, szalik, koszulki, zawieszki, torby i wiele innych wszystko z logami turnieju.

No i poziom organizacji na bardzo wysokim poziomie!

Niebawem na Youtube umieszczę reportaż z wyjazdu.

Bunlab Robotchallenge 2019 (18).jpg

Bunlab Robotchallenge 2019 (6).jpg Bunlab Robotchallenge 2019 (15).jpg Bunlab Robotchallenge 2019 (27).jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.