KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zbliżają się największe na świecie zawody robotów – RC2019

Zbliżają się największe na świecie zawody robotów – RC2019

Zawody RobotChallenge to jedno z największych i najpopularniejszych na świecie wydarzeń, które łączy wszystkich fanów robotyki.

Do 2016 roku konkurs odbywał się w Wiedniu, następnie wydarzenie przeniesiono do Pekinu! To właśnie tam odbędzie się tegoroczna edycja.

Zawody RobotChallenge w Pekinie zorganizowano pierwszy raz latem 2017 roku. W wydarzeniu wzięło udział 1976 zawodników, których konstrukcje rywalizowały w 15 kategoriach. Rok temu, na zmagania w Pekinie, przyjechało 2288 zawodników z 30 krajów, którzy przywieźli aż 1478 robotów!

Poprzednia edycja zawodów Robot Challenge

Poprzednia edycja zawodów Robot Challenge

Pora rozpocząć przygotowania do kolejnej edycji - tym razem zawody RobotChallenge rozegrane zostaną w dniach od 9 do 11 sierpnia 2019 roku. Wydarzenie odbędzie się w Pekinie, ale nie podano jeszcze informacji na temat dokładnej lokalizacji. Wiadomo jednak już, że organizatorzy przygotowali 19 kategorii, które podzielono na różne grupy wiekowe, co oznacza łącznie aż 37 konkurencji.

Plakat wydarzenia

Plakat wydarzenia

Zorganizowane zostaną zawody w: Puck Collect, Line Follower, Lego Line Follower, Lego Sumo, Mini Sumo, Line Follower Enhanced, Lego Unknow Mission, Robot Bowling, Robot Rugby, Automatic Mega Sumo, Remote Mega Sumo, Nano Sumo, Micro Sumo, Humaniod Sumo, Automatic Air Race, Remote Air Race, Humaniod Sprint Classic oraz Humaniod Sprint Obstacle.

Ważne terminy

Strona zawodów zostanie zaktualizowana 10 kwietnia. Tego dnia pojawią się nowe regulaminy, warto będzie więc sprawdzić czy organizatorzy nie wprowadzili zmian w Waszych ulubionych konkurencjach. Harmonogram wydarzenia pojawi się 25 kwietnia, a rejestracja ruszy 1 maja i potrwa do 10 czerwca.

Film podsumowujący poprzednią edycję wydarzenia:

Organizatorzy zapowiedzieli również, że od tego roku, w wybranych kategoriach, rejestrowane będą najlepsze wyniki. Pozwoli to na utworzenie historycznych rekordów. Zapisywane mają być wyniki z Air Race, Linefollower, Robot Bowling oraz Humaniod Sprint. Rok temu, drużyny z Polski zdobyły łącznie aż 8 medali. Jest więc duża szansa, że to właśnie polski robot zostanie pierwszym rekordzistą.

Kto z Was planuje wybrać się do Pekinu? Mieliście już okazję startować w tych zawodach? Podzielcie się swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami - dajcie znać w komentarzach czy warto odwiedzić RC 2019.

chiny, roboty, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...