Skocz do zawartości

Moduł BT HC-06 brak komunikacji


Thazzer

Pomocna odpowiedź

Jeśli nie pokażesz swojego układu, faktycznych połączeń oraz tego jak próbujesz "dostać" się do trybu AT to raczej nikt nie będzie wstanie wywróżyć rozwiązania 🧙‍♂️

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam, trochę źle rozpocząłem temat. zdjęcia wszystkich połączeń zarówno z ardu jak i przez konwerter USB-UART(https://abc-rc.pl/product-pol-4676-Konwerter-USB-TTL-UART-RS232-wyjscie-3-3V-5V-PL2303HX-Arduino.html). Żeby próbować komunikować się przez ardu używałem tego kodu:

void setup() {
  Serial.begin(9600);
}
void loop() {
  Serial.print(".");
  delay(100);
}

Małe sprostowanie odnośnie poprzedniego postu: przez konwerter moduł reagował na komendę AT+NAME.

IMG_20190420_231221.jpg

IMG_20190423_142115.jpg

IMG_20190423_142219.jpg

IMG_20190423_142226.jpg

IMG_20190423_142307.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Thazzer napisał:

Żeby próbować komunikować się przez ardu używałem tego kodu:


void setup() {
  Serial.begin(9600);
}
void loop() {
  Serial.print(".");
  delay(100);
}

Jak by tu powiedzieć żeby nie było że jestem niesympatyczny... jesteś na 100% pewien że to właściwy kod?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Skąd wziąłeś ten kod i czy wiesz, co on tak naprawdę robi?

Inaczej: jeśli chcesz usmażyć jajecznicę, bez książki Ci wychodzi, a jak weźmiesz podręcznik do nauki języka Swahili to dziwisz się, że tam nie ma przepisu?

Link do komentarza
Share on other sites

Do modułu BT podłącz konwerter UART-USB, do HC-06 podłącz zasilanie trzymając przycisk (jak nie masz przycisku to zworka), uruchomi się w trybie konfiguracji z baudrate 38400. Komendy AT wysyłaj razem ze znakiem końca linii. Sprawdź też czy konwerter działa prawidłowo, zworka na TX-RX i powinno wracać to co wysyłasz. Tak ogólnie to ten konwerter nie jest jakiś szczególnie dobry, miałem tak z jednym, że test działał OK, a z niczym się nie umiał dogadać. 

Niestety nie mam żadnego modułu HC-06, bo podobno od HC-05 różni się tylko brakiem trybu MASTER (kosztują tyle samo, więc po co kupować HC-06?), ale w HC-05 komendy AT w ogóle mi nie działają w trybie SLAVE, no i nie są potrzebne za bardzo. Teoretycznie w obu modułach komendy AT powinny działać w trybie SLAVE zawsze gdy moduł nie jest sparowany, u mnie działają jednak tylko po uruchomieniu z trzymanym przyciskiem.

Pokazany program nic nie przetestuje. Powinien czytać wszystko co przylatuje z jednego UART (np. Serial1) i wysyłać na drugi (Serial, podłączony do PC przez USB MEGA), tak samo w drugą stronę i dopiero wtedy zadziałałby komendy AT.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.