Skocz do zawartości

Aplikacja arduino nie uruchamia się


spider4

Pomocna odpowiedź

Cześć, 

Wiem, że temat sprzed ponad roku, ale udało mi się go rozwiązać. 

Identyczny problem wystąpił dzisiaj u mnie Arduino IDE startuje, ale edytor kodu nie włącza się. Po przekopaniu internetu natknąłem się na informację, że pomóc może usunięcie folderu Arduino15 zlokalizowanego w katalogu C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local. Co ciekawe po usunięciu folderu program uruchamia się już poprawnie. Warto jednak wiedzieć, że po takim zabiegu tracimy wszystkie zainstalowane biblioteki oraz dodane płytki, mamy po prostu czystą wersję Arduino IDE.   

Link do komentarza
Share on other sites

Hej.

Też trafiałem na te opisy. Próbowałem usuwać folder. Program tworzył go na nowo, ale nadal się nie uruchamiał. Próbowałem też podmieniać pliki konfiguracyjne zgrane z drugiego komputera, ale też nic to nie dawało.

Piszesz, że Tobie Arduino startowało, ale nie włączał się edytor kodu. U mnie nie mogło wystartować. W trakcie uruchamiania po prostu wszystko znikało, tak jakby się zamknął.

Problem pojawił mi się jeszcze raz później przy instalacji na kolejnym komputerze. Wtedy udało mi się znaleźć przyczynę.

U mnie przyczyną było zablokowanie synchronizacji OneDrive. Pliki konfiguracyjne są zapisywane w folderze chyba dokumenty, który po zablokowaniu OneDrive nie był fizycznie przechowywany na komputerze i program nie miał do niego dostępu. Mimo, że folder był widoczny w eksploratorze plików.(A ja zawsze na początku odruchowo blokowałem synchronizację, dlatego problem miałem na każdym kolejnym komputerze).

Dzięki za zainteresowanie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, rafal2808 napisał:

Warto jednak wiedzieć, że po takim zabiegu tracimy wszystkie zainstalowane biblioteki

Nieprawda. Zainstalowane biblioteki siedzą zupełnie gdzie indziej (czyli w katalogu który masz w preferencjach wskazany jako katalog Arduino, w Linuksie domyślnie to ~/Arduino/libraries, w Windowsie coś podobnego w Moje Dokumenty). Owszem, płytki pójdą się paść, ale nie biblioteki.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, spider4 napisał:

Piszesz, że Tobie Arduino startowało, ale nie włączał się edytor kodu. U mnie nie mogło wystartować. W trakcie uruchamiania po prostu wszystko znikało, tak jakby się zamknął.

Pisząc, że edytor kodu nie startował miałem na myśli, że pojawia się początkowe małe okienko i to tyle. program nie uruchamiał się. 

47 minut temu, ethanak napisał:

Nieprawda. Zainstalowane biblioteki siedzą zupełnie gdzie indziej (czyli w katalogu który masz w preferencjach wskazany jako katalog Arduino, w Linuksie domyślnie to ~/Arduino/libraries, w Windowsie coś podobnego w Moje Dokumenty). Owszem, płytki pójdą się paść, ale nie biblioteki.

Również się zdziwiłem bo wiem, że biblioteki przechowywane są w innym miejscu, ale u mnie po usunięciu folderu Arduino15 wszystko zniknęło, tak jakby zainstalować arduino od nowa. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

10 godzin temu, rafal2808 napisał:

u mnie po usunięciu folderu Arduino15 wszystko zniknęło

Nie zniknęło - po prostu wykasowałeś plik, w którym Arduino IDE trzyma informacje o zainstalowanych bibliotekach (plik library_index.json) oraz plik preferencji. Gdybyś chciał skompilować jakiś program z użyciem tych "zagubionych" bibliotek kompilator bez problemu by je znalazł. Dlatego nie należy usuwać folderu (nie tylko w tym przypadku), wystarczy zmienić jego nazwę. Wtedy zawsze można wrócić do tego co było lub skopiować ze starego folderu pliki, na których nam zależy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.