Skocz do zawartości

Montaż podzespołów na płytce PCB


daniel89

Pomocna odpowiedź

Witam,

Mam zagwozdkę, jak do płytki PCB zamontować moduł bluetooth oraz żyroskopu, czy przez gniazda by były wyczepiane i wyżej nad płytką, czy bezpośrednio do płytki przylutować. Na zdjęciach zaznaczone na czerwono. Ciężar tego gniazda jest niezauważalny i tym się nie przejmuję, bo to nie zabawka na żadne zawody, bardziej chodzi mi o estetykę całej konstrukcji jak waszym zdaniem ładniej to będzie wyglądać.

1.jpg 2.jpg

3.jpg 4.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko mogę przylutować na samych goldpinach, albo wlutować gniazdo żeńskie i w nie wpinać i wypinać te moduły, czyli albo wypinane albo na stałe, co poradzisz/poradzicie ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

To już nie wiem jeden mówi by dać odstęp drugi że na stałe , najlepiej jak by jakiś artysta się wypowiedział jak to lepiej pasuje 😉 tak dharma, na pamiątkę udanego serialu.

Edytowano przez daniel89
Link do komentarza
Share on other sites

jeżeli masz więcej modułów i nie będziesz potrzebować to przylutuj na stałe, będzie mocniej. Jest to wszystko na PCB  więc raczej błędów połączeń nie będzie.

Link do komentarza
Share on other sites

@daniel89 Jeśli potrzebujesz artystycznego punktu widzenia to:

Analogicznie każde elementy, które są podłączone na stałe dają wrażenie nieodłączności i czegoś trwałego. Jeśli to jest jakiś projekt. który ma też się skupiać na estetyce wizualnej połączeń to właśnie tak zrób. Okiem laika jeśli jakiś element jest wyjmowalny to raczej jest to "niestabilne".

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Czyli pozostaje przylutować na stałe z odseparowaniem od płytki pcb samym tym plastikiem od goldpinu rozumiem by ciepło darmo nie grzało innych elementów a było estetycznie , taki jest wasz zamysł ?? czy ten plastik usunąć a element bezpośrednio do pcb jak ten modul bluetooth ?

Edytowano przez daniel89
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli ta konstrukcja nie jest szykowana na żadne zawody to szedłbym w złącza. Będzie dużo wygodniej przy ewentualnych wymianach. Łatwiej będzie też wykorzystać te moduły w innych projektach.

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie tylko nie bardzo mam pomysł do czego to potem wykorzystać , na razie chcę tylko to skończyć lutować. Silniczki mają 30:1 przełożenie więc i tak na żadnych zawodach nie miał bym szans a też nie mam czasu jeździć po zawodach. Mówisz że lepiej wyjmowane, ale jak to będzie przecież w ruchu jeździć to z czasem nie poluzuje się w tym złączu goldpin tak że będzie problem? Na stałe to zawsze pewniejsze przylutowanie, tylko z odstępem nie wiem co poprzedni kolega miał na myśli, by odstęp dać bo się grzeją te moduły ?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli boisz się rozłączenia, to zawsze możesz dać na złączu kropkę kleju (hotglue) i będzie dobrze. Jak nie planujesz ich później nigdzie wykorzystać to możesz przylutować. Chyba nie ma co zbyt długo się zastanawiać nad takimi drobiazgami, rób jak uważasz i zacznij programować robota 😉

Link do komentarza
Share on other sites

No na stałe zdecydowałem większość była za namową na stałe z delikatnym odstępem poprzez plastik od goldpinu. Z tym programowaniem to jeszcze , muszę płytkę z czujnikami poprawić bo odwrotnie złącze zaprojektowałem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.