Skocz do zawartości

Połączenie kodów silniki + dwa serwo


bartek19964

Pomocna odpowiedź

Mam problem z połączeniem kodu ardiunu. Napisałem działający kod na sterowanie dwoma silnikami przez mostek, oraz kod na sterowanie dwoma serwo. Kody te osobno działają lecz przy próbach połączenia kodów nic nie działa. Dopiero zaczynam programować w arduino. Wiem że to pewnie prosta sprawa dla kogoś kto już troche w tym siedzi ale to dla mnie początki. 
Pierwszy kod do sterowania silnikami:
https://pastebin.com/eLdFuPBV?fbclid=IwAR2gle7I_ltJhNnZ5NYrGbPog7Eu33zzu-CwV8DazjPd6IxyswPJcXlZ5yw
Kod do sterowania dwoma serwo:
https://pastebin.com/Dmhz6TwH?fbclid=IwAR1jieyCyECJCqomrRivB8H0d_qAJRlPoy9_m85_Xi1HhayHlehIvkObiZA

Schemat połączenia  :560401896_Beztytuu.thumb.png.2897c0a053ae0604886446909ab0e175.png

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, zrozumieliśmy, że (na razie) nie umiesz tego zrobić. A jakie jest pytanie? Czy po prostu informujesz nas, że zabierasz się do roboty, przestajesz ściągać z sieci kody których nie rozumiesz, zaczynasz czytać kursy programowania i począwszy od prostych problemów uczysz się rozwiązywać coraz bardziej skomplikowane? To super, będziemy kibicować. Każdy kiedyś zaczynał i świetnie, że postanowiłeś wziąć byka za rogi i poświęcić miesiąc-dwa na zrozumienie jak planować i pisać programy. Brawo. Nie święci garnki lepią, Tobie na pewno też się uda. Pamiętaj, żeby zawsze dobrze określić co program ma robić i kiedy, jakie są wejścia i jakie wyjścia. Acha, i jeszcze: programów nie pisze się metodą łączenia kilku w jeden większy, to nie lepienie bałwana gdzie każda garść śniegu da się przypaćkać do reszty. Myśl o tym bardziej jak o budowaniu zagarka: każdy trybik musi mieć swoje miejsce, powinien być wstawiony w odpowiedniej kolejności i pasować do pozostałych. Nie zrobisz tego, gdy na siłę będziesz próbował łączyć ze sobą przypadkowo wyjęte z szuflady zębatki. Rezultat takiej pracy będzie raczej steam-punkową biżuterią lub bezużytecznym kurzołapem, ale na pewno nie działającym zegarkiem. Musi być jakiś pierwotny zamysł, plan wg którego postępujesz od pierwszej do ostatniej linii kodu. Może załóż worklog gdzieś w dziale "Projekty nieukończone", opisz dokładnie co chcesz zrobić i wrzucaj co jakiś czas postępy. Pomocnicze pytania z Forum gwarantowane 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.