Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@dkradke, właśnie zaakceptowałem opis. Dziękuję za przedstawienie ciekawego projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 😉

Duży plus za estetykę wykonania całego projektu 😉 Ten interfejs działający przez www jest oparty o jakiś gotowy framework czy pisałeś coś swojego?

Wykorzystałem bootstrapa. Frameworki są podlinkowane z cdnjs, natomiast główna zawartość jest hostowana na ESP w postaci plików htm, js, css itd. Możliwa jest bardzo prosta podmiana wyglądu strony, wchodząc na http://IP/upload mamy prosty file system.

UI do aktualizowania softu (również przez www http://IP/update) jest kompilowane z kodem, takie zabezpieczenie jakby wyparowały wszystkie pliki z pamięci SPIFF 😉 

• Lubię! 1

Piękna sprawa. Muszę pochwalić interfejs - prosty, przejrzysty, czytelny 😛

Ja natomiast mam pytanie, jak umieścić pliki CSS, JS, itd. na ESP? Muszę mieć do tego kartę pamięci? I czy może da się wgrać do ESP dźwięki i je odtworzyć na podłączonym głośniku (czy potrzeba już karty pamięci)? 🙂

• Lubię! 1

To co ja napisałem, czyli pliki js, css itp trzymam w pamięci SPIFFS, aby zajmowały mniej miejsca użyłem różnych optymalizacji typu html compressor. Natomiast użyte frameworki mam jako linki do servera cdnjs.

Co do odtwarzania dźwięku to użyłbym dedykowanego modułu np taki jak użyłem tutaj: Sterownik ogrzewania

• Lubię! 1

11 minut temu, dkradke napisał:

To co ja napisałem, czyli pliki js, css itp trzymam w pamięci SPIFFS, aby zajmowały mniej miejsca użyłem różnych optymalizacji typu html compressor. Natomiast użyte frameworki mam jako linki do servera cdnjs.

Co do odtwarzania dźwięku to użyłbym dedykowanego modułu np taki jak użyłem tutaj: Sterownik ogrzewania

Ok, poczytam I się tym zainteresuje lepiej 😉