Skocz do zawartości

IoT - panel sterujący


dkradke

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Może zamieścisz schematy i program. Twoje rozwiązanie mi się spodobało. Może bym wykorzystał je jako podstawkę do własnych zmian...

Muszę doczytać trochę informacji, bo kilku twoich rozwiązań nie znałem.

Esp12 to Esp8266-12F? Mogłeś wykorzystać Esp32. 

Z czego tak fajna obudowa? Sam ją wykonywałeś, czy wykorzystałeś jakiś gotowiec?

Ogólnie kawał dobrej roboty.

 

Edytowano przez lukaszd82
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dodałem schemat, nic tam odkrywczego nie ma, zebrałem do kupy kilka komponentów.

Program napisałem w oparciu o Arduino Core w PlatformIO, projekt jest dosyć duży i nie chcę go tutaj zamieszczać, jak masz jakieś konkretne pytania lub problemy z czymś to chętnie pomogę. Część arduinowych bibliotek użyłem (bo po co odkrywać koło na nowo), część napisałem sam, a część przerobiłem tak, żeby pracowały z wykorzystaniem ekspandera.

ESP-12 to dokładnie taki jak z linku w temacie, czyli ESP8266. Użyłem tego bo mam ich kilka w szufladzie, a większość testów robię na NodeMCU, a tam właśnie jest ESP-12.

Obudowa to rzeźba podstawowymi narzędziami jak brzeszczot i dremel 😉 Korpus wycięty ze sklejki, a front to pleksa mocowana na magnesy, aby ukryć mocowanie do ściany, bardzo dobrze sprawdził się ten pomysł. Dwa boczne przyciski to też pleksa, osadziłem na niej diodę led.

Całość jest pomalowana czarną farbą podkładową, jest ona trwała, daje fajną fakturę i głęboki mat. Przyciski wcześniej pomalowałem białą farbą, aby lepiej rozchodziło się światło, a ranty zeszlifowałem pilnikiem.

IMG_20190119_145857.thumb.jpg.9687e0f87fdce9a186d37f02860618d7.jpgIMG_20190120_140157.thumb.jpg.e448f056e4035e5417883e3428c4de07.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ciekawy i funkcjonalny projekt! 🙂 Dlaczego 'sterownik domowy' ma inny głos? Jest to funkcjonalność wynikająca z dialogFlow? Nie do końca orientuje się w googlowych usługach

Link do komentarza
Share on other sites

Aplikacja ma inny głos aby odróżnić go od ogólnego asystenta google, można wtedy łatwo stwierdzić czy rozmawiamy z naszą aplikacją. Mamy do wyboru dwa męskie i dwa żeńskie głosy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, dkradke napisał:

Aplikacja ma inny głos aby odróżnić go od ogólnego asystenta google, można wtedy łatwo stwierdzić czy rozmawiamy z naszą aplikacją. Mamy do wyboru dwa męskie i dwa żeńskie głosy.

Dlaczego po prostu asystenta google nie ustawiłeś by mógł wykonywać te polecenia?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze nie doszedłem do tego jak ustawić, aby domyślnie rozmawiał z moją aplikacją, bez wypowiadania wcześniej "Porozmawiaj z 'nazwa aplikacji'". Dopiero wypowiedzenie tego sprawi, że mogę sterować swoim urządzeniem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.