Skocz do zawartości

LF Schemat


Dotli

Pomocna odpowiedź

Witam

Zaczynam budowę LF i generalnie mam pytania odnośnie schematu:

a to czysty schemat:

Moje pierwsze pytanie dotyczy tego czy zrobiłem dobrą listę potrzebnych elementów :

-mikro-kontroler ATmega8

-5xdioda 5x rezystor 670 Ohmów diody będą wskazywały stan czujników

-5x czujniki CNY70 użyje też do czujników 5x rezystor 47k Ohmów 5x rezystor 330 Ohmów

-włącznik

-Gold piny

-stabilizator Low Drop Out L4940V5 w układzie z kondensatorami 1000μF (elektrolityczny)i 2x100nF(ceramiczny) potrzebny do zredukowania napięcia

-jeszcze do filtrowania AVREF i AVCC użyto na pewno 2x kondensatory 100nF(ceramiczne ) i 2x kondensatory 22pF (ceramiczne) , ale dalej nie wiem co tam jest .

-2x serwo mechanizmy , które już posiadam

Drugie pytanie jest następujące widziałem w kilku LF na tym forum użyty mostek L293 w jakim celu się go stosuje . Proszę o pomoc był bym bardzo wdzięczny , bo jak narazie staram się wykonać projekt pcb ale dennie mi to idzie jak na razie mam tylko schemat dla czujników.

Link do komentarza
Share on other sites

zobacz ze z atmegi jest wyjscie od pinu 24 do 28 na jakieś gniezdo. pewnikiem to wyprowadzenie jest na płytke gdziej znajduje sie L293D i do niego podłaczasz serwa.

Link do komentarza
Share on other sites

feriar, gadasz głupoty. 24-28 to piny do podpięcia czujników, zobaczyłbyś dokumentację robota, z którego wziąłeś schemat (z resztą nie pisząc z jakiego robota) i by się rozwiały twoje wątpliwości. Znając życie jednak, wziąłeś ten schemat z tematu profesorka (damn...), który to wziął go z dokumentacji robota Bizonek. Robta tego znajdziesz na tej stronie: www.konar.pwr.wroc.pl

Link do komentarza
Share on other sites

no tak to jest schemat z Bizonka juz pisałem skąd mam ten schemat , ale czytając dokumentacje tegoż robota nic nie ma na temat mostka L293 więc pytam właśnie co daje jego użycie ?

Proszę o odp. na moje pytania czy ta lista elementów jest poprawna i jeszcze jedno pytanie gdzie podpiąć serwo

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzisiaj zakupiłem wymienione wyżej elementy , bardzo was proszę o odp. na moje pytanie w jakim celu stosuje się mostek L293 i gdzie podłącza się serwo według tego schematu ?

Link do komentarza
Share on other sites

Łooo jejku, Dotli, Ty w ogóle czytasz to forum czy tylko zadajesz pytania? Weź sobie poszukaj na forum o mostkach i się ogarnij, poszukaj o przerabianiu serw, to przynajmniej może sam do jakichś wniosków dojdziesz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dotli, zakładając konto na tym forum, zaakceptowałeś regulamin. Dlaczego go nie przestrzegasz? Przeczytaj uważnie, zwłaszcza punkt 3a - z mojej strony na dzień dzisiejszy upomnienie, więcej upomnień nie będzie. Temat zamykam.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.