Skocz do zawartości

Błędny odczyt z belki tensometrycznej podczas działania silnika.


xhydromovie

Pomocna odpowiedź

Witam,

Pracuję nad projektem autoworkownicy. Cały układ jest zasilany przez akumulator samochodowy 12V, w tym napięcie do układu sterującego jest obniżane przez przetwornicę step down. Podest na którym ważone są worki jest skalibrowany i odczytuje prawidłowe dane. Arduino odczytuje pomiar wagi i steruje silnikiem w zależności od pomiaru wagi. Jednak zauważyłem że kiedy silnik jest włączony wtedy odczyt pokazuje -0.15 kg, kiedy normalnie 0.00 kg. W czym może tkwić problem? Jak mogę to naprawić? Dodam że kiedy silnik jest mniej obciążony wtedy jest mniejsza różnica.

Dodam że kiedy waga jest wytarowana i nieobciążona wtedy wartośc wacha się od -0.01 a 0.02 jednak kiedy położę np 5 kg wtedy waga stabilnie pokazuje 5.00 kg

Link do komentarza
Share on other sites

Czy silnik jest zasilany z tego samego źródła co twój układ pomiarowy? Jeśli tak, to jakie filtrowanie tam dałeś? Możesz pokazać schemat całości, ze szczególnym uwzględnieniem zasilania? W jaki sposób przesyłany jest sygnał z wagi do Arduino? Cyfrowo czy analogowo? Jeśli analogowo, to jakiej długości są kable i czy są ekranowane?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
1 godzinę temu, deshipu napisał:

Czy silnik jest zasilany z tego samego źródła co twój układ pomiarowy? Jeśli tak, to jakie filtrowanie tam dałeś? Możesz pokazać schemat całości, ze szczególnym uwzględnieniem zasilania? W jaki sposób przesyłany jest sygnał z wagi do Arduino? Cyfrowo czy analogowo? Jeśli analogowo, to jakiej długości są kable i czy są ekranowane?

Tak, silnik jest zasilany z tego samego źródła. Nie dałem filtrowania. Sygnał z wagi jest przesyłany przez moduł hx711 który zamienia sygnał analogowy na cyfrowy. Przewód od belki jest długości 1.5m i nie jest ekranowany.

Jakie mogą być konsekwencje nie ekranowanych przewodów?

Zasilanie przetwornicy i regulatora obrotów silnika jest podłączone równolegle. Nie mam żadnego własnego układu zasilania użyłem modułu przetwornicy do zasilenia Arduino.

 

Tutaj link do przetwornicy :https://allegro.pl/oferta/xl4015-przetwornica-zasilacz-step-down-lm2596-5a-8189971860?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowano przez xhydromovie
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.