Skocz do zawartości

Ciche serwo micro - jakie polecicie?


ethanak

Pomocna odpowiedź

Hej!

Właśnie zaczynam nowy projekt (lalka). Poprzedni się sprawdził, ale niektórzy twierdzą że serwa chodzą za głośno - więc chciałbym w drugim użyć czegoś cichszego.

Do napędu oczu i dłoni znalazłem (zupełnie przypadkiem) HD-1370A - mały (zmieści się w dłoni lalki), cichy, pobiera niewiele prądu, ogólnie cud i miód. Gorzej z napędem głowy - co prawda mam trzy takie serwa ale obawiam się, że stosunkowo duża głowa będzie zbyt masywna i przy gwałtowniejszych ruchach lalki albo się przekręci (serwo jest odłączone w trakcie pracy z lalką z wyjątkiem konieczności ruchu), albo połamie dość rachityczny w sumie mechanizm.

I teraz pytanie: czym zastąpić użyte wcześniej SG-90?

Serwo musi być:

  • Podobne rozmiarami do SG90 (idealnie by było aby było mechanicznie kompatybilne - mógłbym zmienić napędy w Ziutku, ale nie jest to konieczne);
  • Ciche (im cichsze tym lepiej);
  • Dostępne bez problemu (Botland, Allegro) z jakieś uczciwe pieniądze.

Nie musi być ani specjalnie szybkie, ani specjalnie mocne. Sposób mocowania w linku wyżej.

Pytanie kierują do kogoś kto zna te serwa, nie potrzebuję teorii tylko konkretnego modelu (nie stać mnie na próbowanie wszystkich możliwych).

Ktoś coś?

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Też bym bardzo chętnie znalazł takie serwa. Żeby nie było, że komentuję i nie pomagam, to może napiszę tutaj czego próbowałem i nie zadziałało:

  •  SG92R i MG90 — czyli wersje SG90 ale z trybikami wykonanymi z innych materiałów są równie głośne (choć silniejsze),
  • ktoś mi polecił dodanie więcej smaru do mechanizmu serwa — niestety zwiększa to znacznie opory i powoduje, że serwo w zasadzie przestaje działać,
  • wyłączenie sygnału PWM powoduje wyłączenie silnika, przez co serwo jest ciche przynajmniej kiedy się nie rusza (i nie musi aktywnie utrzymywać pozycji).

 

Link do komentarza
Share on other sites

Można spróbować Redox S90 - też plastik, ale cichszy (dla mnie jeszcze za głośny, chociaż w ostateczności na tym się skończy).

3 minuty temu, deshipu napisał:

wyłączenie sygnału PWM powoduje wyłączenie silnika, przez co serwo jest ciche przynajmniej kiedy się nie rusza (i nie musi aktywnie utrzymywać pozycji).

A, to już mam od początku w Ziutku, bez tego akumulator by wytrzymał pewnie z 15 minut 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.