Skocz do zawartości

EHR - system sterowania tylnim zaczepem ciągnika z wykorzystaniem Arduino


Techkubas

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich mam pytanie czy ktoś mógłby mi napisać program do sterowania tylko ze zamiast siłowników miałbym elektrozawory z czujnikiem położenia i chciałbym sterować prędkością opadania oraz maksymalna wysokością podnoszenia czyli w sterowaniu miałbym 3 potencjometry jeden maksymalne podniesienie, pozycja opuszczenia, prędkość opuszczania(chociaż nie koniecznie musi być podpięty do sterownika ponieważ może sterować siłą prądu do elektrozaworu) oraz klawisz do góry (do pozycji potencjometru max do góry) klawisz do dołu (do pozycji potencjometru max na dół) 

Edytowano przez Marek6110
Bardziej precyzyjnie dobrane informacje
Link do komentarza
Share on other sites

Jesteś świadom ze musisz mieć zawor potencjalny. I najlepiej PID. Zresztą tutaj tez wchodzi projekt PCB bo kable indukuja przepięcia itd. Zasilanie jakieś sensowne aby to nie padło po pół roku itd. Odezwij się na priv do mnie.

Edytowano przez Ogyb
Link do komentarza
Share on other sites

Świetna robota z ehr . Tego szukałem 😃 ale faktycznie przydałby się potencjometr do regulacji prędkości i potencjometr do ustalenia maksymalnej wysokości podniesienia przy sterowaniu potencjometrem . Niestety nie znam się na pisanie kodu do Arduino 😔

Link do komentarza
Share on other sites

Zabezpieczenia! Nic o tym nie wspominałeś, a przecież procesor może się zawiesić, jakiś przewód przetrzeć, albo wypaść z zacisku. A w przypadku zawarcia w układzie zasilanym prosto z akumulatora przewody robią się czerwone w sekundy! Załóż bezpiecznik zanim stracisz ciągnik.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Mech_tronik Zgadzam się. Nie wspomniałem akurat tutaj o tym, bo wpinając to w instalację, mam oczywiście podpięte pod jeden z bezpieczników w skrzynce bezpieczników, więc zapomniałem dodać opisując projekt.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 11.04.2020 o 11:18, Techkubas napisał:

W polsce taki siłownik albo jest ciężko odtępny albo baardzo drogi dlatego ja swój zakupiłem na Aliexpress, i wyniósł mnie on jakieś 250zł. 

A jaki dokładnie model tego siłownika? Możesz podać jakiegoś linka? Jaka jest w ogóle kultura pracy tego siłownika, chodzi o to czy idzie płynnie czy zwalnia przy każdym obrocie śruby jak w większości tanich siłowników. Pytam, bo też zrobiłem EHR tyle, że na siłowniku z enkoderem (HALL sensor) i wszystko ładnie działa, ale myślę o jakiejś alternatywie i zwiększeniu funkcjonalności.

Link do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, Techkubas napisał:

Chodzi ci że co obrót zwalnia na chwilę czy że im więcej jest wysunięty tym wolniej chodzi?

Tak, właśnie tak głupio zachowuje się większość siłowników. Najczęstsza przyczyna to brak osiowości napędu śruby lub nakrętka z tworzywa zbyt ciasna (w teorii zaleta) i przez to naprężenia blokują silnik.

Dzięki za linka :)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.