Skocz do zawartości

pilot ze sprzetu domowego (np tv) do sterowania robotem


qamil888

Pomocna odpowiedź

Witam

Mam pytanie: Czy pilot ze sprzetu domowego (takiego jak tv,wieza) nadaje sie do zdalnego sterowania robotem ? Ogolnie to mi nie zalezy na dalekim zasiegu. Jak sie nadaje to mam nadajnik i odbiornik. Nastepne pytanie: Jak to zainstalowac na plycie (plytce drukowanej) w robocie ? Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Pilot taki nadaje się do sterowania IR.

Należałoby tylko ustalić w jakim standardzie pracuje.

Najpopularniejszy jest RC5 i jest do niego sporo materiałów.

Co do odbiornika to może to być dowolny TSOP.

Odbiornik podpinasz pod uC i piszesz program obsługujący wybrane przyciski.

Na początku dobrze jest napisać program, który wyświetla

dane zawarte w sygnale (adres i rozkaz), żeby wiedzieć, który przycisk co wysyła.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Sterować się da, ale marny efekt. Robiłem takie kiedyś w robocie i wolno reagował na ruchy - pełna ramka RC5 zajmuje coś ok 150ms... Na weekendzie stworzyłem własną transmisję po IR (wzorując się na RC5), która jest szybsza ok 5 razy (trwa ok 30ms) i jest trochę inny format przesyłanych danych (przygotowane pod przesyłanie zmiennych signed short). Jak by co to mogę udostępnić kod w C, pod PICe.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

madman07, bardzo ciekawy wynalazek 🙂. Zainspirowałeś mnie do poszukiwania podobnego rozwiązania:). Ale tak poza tym, chcesz udostępnić kod, osobie która się pyta jak podłączyć procek do zasilania 😃, myślę że to nic nie pomoże.

Dodam jeszcze tylko tyle, temat 1000 razy wałkowany na tym forum, wystarczy poszukać.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.