Skocz do zawartości

Wybór stacji lutowniczej do 150zł


Yoshua-chan

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry. 

Ostatnio chciałem kupić stację lutowniczą. Dotychczas używałem lutownicy transformatorowej mojego taty do lutowania goldpinów i innych komponentów THT, ale grzeje się dosyć wolno i nagrzewa się jej obudowa, więc przydałoby mi się coś bardziej poręcznego. Jestem początkujący w elektronice, więc nie lutuję elementów SMD, chociaż dobrze by było gdybym mógł takie też lutować w przyszłości. Zastanawiałem się nad czymś z serii 936 albo 937, między innymi nad 937D+ i zauważyłem, że są one produkowane przez wielu różnych producentów. Czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy odpowiadającymi wariantami wśród innych producentów? Jeśli tak, to który wariant lepiej wziąć? Czy są jakieś lepsze stacje dostępne w tej cenie? Maksymalny budżet to 150zł, ale wolałbym coś mniej więcej do 120zł.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. 

Link do komentarza
Share on other sites

@Yoshua-chan zerknij na dwie stacje, które rekomendujemy do naszego niezbędnika warsztatowego (w akcesoriach do tego zestawu): https://botland.com.pl/pl/zestawy-i-kursy-forbot/10849-forbot-niezbednik-warsztatowy-konfigurator-5903351240383.html Wiele osób korzysta z tych dwóch modeli i raczej nikt nie narzeka 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Chyba się skuszę na 936AH, ponieważ jako jedyna z tych dwóch jest w magazynie. Dzięki wielkie za pomoc. Nie wiem też jaki Forbot ma stopień kontaktu z Botlandem, ale zauważyłem, że na stronie Waszego zestawu 936AH jest oznaczona jako 75W, jednak gdy kliknie się w link wychodzi na to, że jednak jest to 80W, więc pomyśłałem, że podzielę się spostrzeżeniem. 

Jeszcze raz, dzięki za pomoc 😆

Link do komentarza
Share on other sites

Hej. Może jeszcze zobacz w innych sklepach. Mam 937D od firmy Yihua i bardzo podoba mi się wyświetlacz, dzięki któremu mogę precyzyjnie ustawić temperaturę. W dodatku kupiłem ją za około 95 zł😉.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak zawsze polecam zawsze Solomona, dorzucisz kilka zł do swojego budżetu i będziesz mieć lutownicę na lata. Ja swoją kupiłem z 10 lat temu i cały czas używam, groty są niezniszczalne - kupiłem zapas i zużyłem 1.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.