Skocz do zawarto艣ci

Poszukiwane godne zaufania, tanie diody LED do Kostki 8x8x8

JakubKivi

Pomocna odpowied藕

Witam,聽馃榿

Jaki艣 czas temu postanowi艂em spr贸bowa膰 swoich si艂 w budowaniu kostki LED 8x8x8, jednak to co mnie wtedy spotka艂o zniech臋ci艂o mnie na tyle, 偶e rzuci艂em kostk膮 o 艣cian臋 (w przeno艣ni) i zosta艂em z sterownikiem (atmega聽i 8 expander贸w pcf857). Teraz chc臋 si臋 podj膮膰 drugiej pr贸by, aby wykorzysta膰 sterownik, jednak nie chce 偶eby spotka艂o mnie to co ostatnio, a mianowicie przep艂yw pr膮du w kierunku zaporowym diody. Oczywi艣cie nie we wszystkich, ale jedna taka dioda rujnuje ca艂e multiplexowanie, a jak si臋 okaza艂o 1 na 10/20 mia艂a t膮 dolegliwo艣膰. 馃様聽Domy艣lam si臋, 偶e to dlatego, 偶e po偶ydzi艂em na diodach i kupi艂em z aliexpress. Jednak wola艂em nie rujnowa膰 swojego bud偶etu kupuj膮c po 10 sztuk (potrzebuje ich minimum 512, prosta matematyka, nie sta膰 mnie 馃槙). Nadal chce zam贸wi膰 tanio z chin, jednak tym razem licz臋 na pomoc, kogo艣 kto ma jakie艣 do艣wiadczenie i jego diody nie 艣wieci艂y przy z艂ej polaryzacji, albo nie przepuszcza艂y pr膮du馃槄

tl;dr聽
Ma kto艣 jakie艣 w miare tanie, ale jednak sprawdzone diody LED?

Nie wa偶ne gdzie i za ile kupisz te diody zawsze mo偶e si臋 trafi膰 jaka艣 wadliwa. Moim zdaniem najpierw powiniene艣 przetestowa膰 wszystkie po kolei.

Nie zgodz臋 si臋 z koleg膮, liczba wadliwych egzemplarzy (oraz odchylenia parametr贸w) b臋dzie inna je艣li kupisz u zaufanego dystrybutora, kt贸ry kupi艂 je od producenta, kt贸ry z kolei wyprodukowa艂 je w kontrolowanych warunkach, przetestowa艂 ka偶d膮 i magazynowa艂 je poprawnie, a nie, jak na aliexpress, znalaz艂 w ka艂u偶y na z艂omowisku. No ale oczywi艣cie to wszystko kosztuje, wi臋c jak nie chcesz za testowanie p艂aci膰, to tak jak kolega napisa艂, musisz je zrobi膰 samemu. Nie jest to taka straszna praca, 偶eby wzi膮膰 multimetr i ka偶d膮 diod臋 sprawdzi膰 przed jej przylutowaniem. Oczywi艣cie p艂acisz wtedy za te uszkodzone, ale tak ju偶 jest jak si臋 oszcz臋dza na jako艣ci.

• Lubi臋! 1

B膮d藕 aktywny - zaloguj si臋 lub utw贸rz konto!

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj si臋 禄

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋 禄
  • Utw贸rz nowe...

Wa偶ne informacje

Ta strona u偶ywa ciasteczek (cookies), dzi臋ki kt贸rym mo偶e dzia艂a膰 lepiej. Wi臋cej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatno艣ci.