Skocz do zawartości

PCB - adapter do Attiny2313


Linux

Pomocna odpowiedź

Ok, bardzo dziękuję, też jakoś bardziej przekonuje mnie ten opis programatora 🙂

Czyli kupiłem złą podstawkę, ale nie szkodzi, bo i tak nie podołam z płytkę od razu na 3 podstawki, więc zrobiłem na jedną. Miejsca podłączone szarą kreską będę połączone kabelkiem nad płytką.

pytka.th.jpg Wszystko OK ? (to moje pierwsze kroki w takim programie).

To jest rzut z góry, oczywiście do druku, bez elementów i w odbiciu lustrzanym idzie.

Pozdrawiam.

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Przeniosłem do nowego tematu.

Link do komentarza
Share on other sites

Jest źle - nie widzę podpiętej masy (10 pin). Brakuje wyjścia na zewnętrzne zasilanie 5V, czyli dorób po prostu dwa goldpiny; tekst "ATtiny2313" będzie na płytce w lustrzanym odbiciu (wyobraź sobie jak będzie wyglądać pcb po stronie miedzi kiedy przyprasujesz ten toner). Polecam program Eagle - moim zdaniem lepszy na początek niż diptrace. I lepiej zamieszczać schematy niż pcb - przynajmniej w przypadku eagle, bo program sam dba o to, by połączenia się zgadzały, a wszystko jest czytelniejsze.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Widzę, że narozrabiałem i trzeba było przenieść, przepraszam.

Masę już podłączyłem, musiało mi to umknąć. 😳

Co do zasilania to chyba czegoś nie rozumiem, bo jest na płytce miejsce gdzie je się podpina, czyli do masy i do +. Czy jeszcze gdzieś jest to potrzebne ?

Co do tekstu to faktycznie, nie pomyślałem, mam laminat jednostronny więc nie będę już kombinował z tym i go usunąłem.

Odnoście Eagle to program mam, czytałem jakieś tutoriale o tym, jednak nie potrafię tego ogarnąć. Znalezienie w elementach Attiny2313 zajęło mi przeszło 15 min. Na razie zostanę przy DipTrace.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ale mi o to chodzi, że chcę sam 🙂

ATtiny2313 jest podana w kursie bascoma jako przykład, i używając tego uC większość pytań jest już zadanych w dziale o tym i nie będę musiał truć o wszystko.

Gdzie mam na płytce jeszcze zasilanie podłączyć ? Przelecę się dziś do punktu ksero to może na papierze kredowym zrobię już odbitkę.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

No to jak chcesz sam to się mecz z tym sam. Jakoś nie widzę, strasznej różnicy pomiędzy tymi prockami, każdy ma porty, każdy ma jakąś częstotliwość, każdy ma pamięć, każdy się tak samo programuje, a to że jeden ma więcej nóżek i pamięci to żadna w sumie różnica.

Link do komentarza
Share on other sites

W sprawie zasilania - jeśli dobrze pamiętam, programator stk200 jest zasilany z układu. Pisałem Ci, że w przypadku USB zasilasz z kompa, przy LPT musisz się gimnastykować. Chodzi o to, by pod VCC podpiąć np. zasilacz od komórki (niektóre dają napięcie 5V) i by połączyć GND zasilacza i programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

No dobrze, wszystko chyba rozumiem, ale na schemacie zrobiłem "coś" takie kółko z + i - gdzie właśnie ma być podpięty zasilacz, z opisu programatora wynika, że on zasila się z układu, czyli nie potrzeba osobnego do niego, tylko wystarczy zasilić tak jak na moim "projekcie":

Czy aby na pewno czegoś brakuje ?

Pozdrawiam i dziękuję.

Link do komentarza
Share on other sites

"coś" takie kółko z +
To się nazywa kondensator, i to elektrolityczny 🙂 Jeśli traktujesz go jako złącze, to wszystko w porządku. PCB wydaje się być ok.
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No i świetnie 😋 Nie mogłem znaleźć nic "trafniejszego" w elementach DipTrace, więc dałem to, teraz dopiero zauważyłem, że możecie to traktować jak kondensator.

Czyli teraz czas dorwać papier kredowy i kolegę z laserówką ;]

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję.

-------

edit. 6 lipca 2010.

Witam ponownie, dziś dostałem papier kredowy, wydrukowałem schemat i wykonałem płytkę... i dopiero potem pomyślałem 🙁 Elementy typu: kontur mikrokontrolera, te obwódki dookoła styków od wejścia KANDA i kółka dookoła + i - również wyszły na płytce i wychodzi na to, że wszystkie te styki są połączone 🙁 Nie mogę znaleźć w opcjach, jak usunąć z projektu płytki do druku te zielone kontury elementów... Jak mam to zrobić ? (używam DipTrace).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Poszukaj opcji "display" lub "show/hide layers"

Przynajmniej tak jest w Eagle'u... 😉

A jak nie znajdziesz to przerzuć się na Eagle 😅 , nie jest taki straszny jak się wydaje, ja obsługi nauczyłem się w 3 popołudnia 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.