Skocz do zawartości

Połamany mały czarny plastik przy złączu kamery, nie łączy


czlowiekmalina

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich forumowiczów

Piszę z dosyć nietypowym problemem. Połamałem czarny plastik przy złączu do kamery, który ma za zadanie docisnąć taśmę. Niestety, na chwilę obecną żeby kamera działała muszę dociskać taśmę palcami, co jest strasznie problematyczne. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Da się to gdzieś dokupić? Może jakieś inne rozwiązania? Próbowałem paru rozwiązań, niestety nic nie zdaje egzaminu. Dodam, że chciałem kupić nowe Raspberry Pi Zero, niestety nigdzie nie jest dostępne. A chcę wersję Zero ze względu na pobór mocy, ponieważ malina zasilana jest z baterii.

raspberry-pi-zero-v13-512mb-ram.jpg

Edytowano przez czlowiekmalina
Link do komentarza
Share on other sites

Ten typ gniazdek nazywa się "zif" i powinno dać się kupić takie gniazdo. Wymiana pewnie wymagać będzie stacji na gorące powietrze. Można też wylutować gniazdko całkiem i przylutować taśmę kamery na stałe do nóżek — rozstaw powinien pasować, ale warto najpierw się upewnić.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

37 minut temu, deshipu napisał:

Ten typ gniazdek nazywa się "zif" i powinno dać się kupić takie gniazdo. Wymiana pewnie wymagać będzie stacji na gorące powietrze.

Jest całkiem spora szansa, że czarny element da się wymienić bez lutowania - trzeba go tylko delikatnie wyciągnąć z działającego gniazda (lub ewentualnie zniszczyć nowe gniazdo, aby wyciągnąć w całości czarny element). Nie testowałem, ale powinno być to możliwe 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.