Skocz do zawartości

Czy istnieje silnik o momencie obrotowym większym niż 8 będąc jednocześnie kompatybilnym z arduino ?


Bluff2033

Pomocna odpowiedź

Więc jestem zupełnie świeży w sprawach arduino jednak już mam kilka fajnych pomysłów jak mógłbym je wykorzystać. Zapoznałem się już jako tako z programowaniem ale dalej kuleje w kwestii sprzętu i urządzeń jakie można wykorzystać z arduino. Do mojego pierwszego większego projektu potrzebowałbym silnika o momencie obrotowym 9.5 lub 10. Przeszukując Bootland zdałem sobie sprawę że taki silnik nie jest polecany do budowy robotów oraz ma napięcie zasilające 12 lub 6V. Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy istnieje silnik który spełni założenie dużego momentu obrotowego jednocześnie będąc kompatybilnym z arduino czy może istnieje jakiś sposób na sterowanie większym silnikiem ? Może można jakoś obejść napięcie zasilania ? 

Za każdą pomoc będę wdzięczny i mam nadzieję że znajdę na tym forum pomoc :).

Link do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, Bluff2033 napisał:

Czy istnieje silnik który spełni założenie dużego momentu obrotowego jednocześnie będąc kompatybilnym z arduino czy może istnieje jakiś sposób na sterowanie większym silnikiem ?

Kiedy czytam takie pytania to samo mi się uśmiecha pod nosem.. Panie, odpowiedzi na takie pytania to podstawy podstaw, warto samemu się choćby pobieżnie zorientować zanim się popisze w taki sposób. @deshipu ma tu rację, poczytaj o sterownikach silników.

Każdym (dosł. każdym) silnikiem można sterować za pomocą arduino. Nie ma czegoś takiego jak kompatybilność silnika z arduino. Potrzebny jest natomiast jakiś driver, czy to tranzystor czy mostek czy inny element będący źródłem mocy silnika w zależności od typu silnika. Zauważ, że np. w pralce jest silnik o sporej mocy a jednak jest sterowany najczęściej mikrokontrolerem zasilanym napięciem 3.3V..

Poszukaj silnika, który będzie spełniał założenia Twojego projektu i dopiero zadawaj pytania. Kiedy już będzie wiadomo co i czym chcesz zrobić wtedy będziemy mogli doradzić coś sensownego.

Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, atMegaTona napisał:

Panie, odpowiedzi na takie pytania to podstawy podstaw, warto samemu się choćby pobieżnie zorientować zanim się popisze w taki sposób.

Każdy kiedyś zaczynał, a jak nic jeszcze nie wiesz, to ciężko się w Internecie szuka, bo nawet nie znasz odpowiednich słów. Dlatego podpowiadam terminy, ale nie ma potrzeby zaraz się nad człowiekiem znęcać.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.