Skocz do zawartości

Obraz z rpi na android bez routera.


Jacek468

Pomocna odpowiedź

Witajcie. Chcę zakupić Maline ale w miejscu gdzie będę eksperymentował nie mam dostępu do żadnej sieci a ty bardziej internetu. Wiadomo że przygotować malinkę i tablet czy telefon mogę wcześniej ale potrzebuje podpowiedzi jak rzucić obraz z malinki na urządzenie z androidem bez pośrednictwa sieci/routera. Połączenie kablem usb lub bezpośrednie połączenie WiFi. Proszę o poważne odpowiedzi bo na forum gdzie rzuciłem temat poprzednio skończyło się szyderą jak to jest możliwe że istnieją miejsca gdzie nie ma internetu itp. Nie będę przytaczał co to za forum. Po prostu na te chwilę zakup ekranu do maliny przekracza mój budżet. Dostępny mam tylko ekran telefonu. 

Link do komentarza
Share on other sites

@Jacek468 witam na forum 🙂 

Myślę, że są miejsca bez Internetu 😄 a teraz poważnie, to możesz ustawić tablet/telefon w hotspot, do którego automatycznie połączy się RPi. Następnie ustawić serwer NVC po stronie RPi który daje zdalny pulpit i to sobie otworzyć klientem VNC - pewnie jakiś jest na Androida.

Możesz też korzystać ten sposób z innych protokołów - ja w ten sposób robiłem prezentację projektu, gdzie wyniki pomiarów otwierałem przy pomocy przeglądarki SMB lub SCP na telefonie. RPi do powerbanka, hotspot i gotowe. Trzeba tylko znać adres IP lub hostname RPi. Więcej na ten temat znajdziesz w kursie RPi na blogu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście jest klient VNC na Androida. Alternatywnie - czasem jest wygodniej - możesz skorzystać z klienta SSH (ja próbowałem kiedyś ConnectBota) lub androidowego terminala (działa polecenie ssh z hasłem). Do tego jakaś klawiaturka podpięta do telefonu i można działać.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.