Skocz do zawartości

Kilka pytań dotyczących sztucznej inteligencji i algorytmów.


KHX

Pomocna odpowiedź

Witam. Po jakimś czasie stwierdziłem, że mam problem ze znalezieniem odpowiednich materiałów, więc proszę was o pomoc.

Głownie chodzi mi o naukę machine learning + computer vision + deep learning, lecz oprócz tego chciałbym jeszcze poduczyć się reverse enginering w C/C++ i data science.

Językiem, w którym chciałbym używać AI to python. Tutaj właśnie jest pierwsze pytanie, jakie biblioteki i kursy. Znalazłem kanał poświecony AI, głownie opencv, jednak nie wiem, czy jest on odpowiedni.

https://www.youtube.com/watch?v=14sawjev1sc&list=PLMoSUbG1Q_r-rw4MC03RUrzQzm0NuBCRj

https://www.youtube.com/playlist?list=PLMoSUbG1Q_r8jFS04rot-3NzidnV54Z2q

Chodzi mi o te dwie playlisty. Jeśli znacie lepsze źródła do nauki, to poproszę o link :D.

Oprócz AI, chodzi mi jeszcze o data science i reverse enginering. Myślałem nad tymi książkami : https://helion.pl/ksiazki/data-science-od-podstaw-analiza-danych-w-pythonie-joel-grus,dascpo.htm#format/e , https://helion.pl/ksiazki/algorytmy-data-science-siedmiodniowy-przewodnik-wydanie-ii-david-natingga,aldas2.htm#format/d

Jeśli chodzi o reverse enginnering, znalazłem tylko to :

 

Jeśli polecacie jakieś książki do algorytmów(nie ważne jakich :D) to również byłbym wdzięczny za polecenie.

Z góry dziękuję za każde rady i pomoc, również przepraszam za kilka pytań w wątku, jednak nie chciałem spamować :).

Edytowano przez KHX
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dzięki bardzo, rzuciłem okiem i wydaje się ciekawe, dużo informacji co oczywiście na plus :D.

Edytowano przez KHX
Link do komentarza
Share on other sites

W kwestii computer vision mogę polecić PyImageSearch - same kursy mają bardzo drogie, ale jest też bardzo dużo bezpłatnych artykułów, a jeśli chcesz, możesz się zapisać tam na 17-dniowy newsletter, w którym dostaniesz jeden artykuł z takim mini-projektem w każdy dzień roboczy (bezpłatnie) 🙂

Jeśli chodzi o data science, zacząłem oglądać takie coś:

 

Ogólnie zerknij na ten kanał, jest bardzo dużo kursów, które nawiązują do tego, o czym mówisz. Odnośnie książek, nie wiem, ponieważ w ręku ich nie miałem 🙂 ale opinie w kontekście początkującego nie są najlepsze, może na początek jakaś inna pozycja?

PS Z ciekawości, @KHX wiedza potrzebna zawodowo/na studia/hobbystycznie? Tak z ciekawości pytam 😉

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

O pyimage search już wiedziałem :). 

A co do kursu o data science, bardzo fajny, musiałem go jakoś przegapić, kanał rzeczywiście ciekawy, kiedyś tam jakiś kurs SQL oglądałem, ale już trochę czasu temu, jednak był spoko :D.

Ogólnie, to się trochę zaciekawiłem tymi dziedzinami programowania i raczej przez to, jeszcze nie jestem studentem. 

Również wielkie dzięki za informacje:D. 

Edytowano przez KHX
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.