Skocz do zawartości

Webserver symulacja inteligentnego domu


klawiek123

Pomocna odpowiedź

Hej, robię projekt do pracy dyplomowej. Stawiam serwer na Raspberry PI, stawiam tam stronę www. Projekt ma zadanie symulować działanie połaczenia PLC+Raspberry Pi w inteligentnym domu. Strona ma zadanie wyświetlać informacje o stanie danych urządzeń. np będzie przycisk pokaż zapalone światła na 1. piętrze. i powinna pokazać się np. tabela z bazy danych co jest zapalone a co nie. 

Podobno mam zastosować także logi z serwera.

Przykładowa baza wygląda tak (kolumny):

Nr / Port / Pomieszczenie / Input//Output / Pomieszczenie / Piętro / Oświetlenie

 

1. Nie bardzo rozumiem jak użyć logów, w sensie co mogę z nimi zrobić żeby sterować danymi? One wyswietlaja tylko zdarzenia czyli np klikniecie przycisku.

2. W jaki sposób przesyłać sygnał, z przycisku np. pokazującego załączone oświetlenie? Czy Javascript wystarczy? Bo rozumiem, że skoro ma symulować to dane będą wprowadzone a strona będzie tylko pobierać odpowiednie dane z bazy danych i je wyświetlać, tylko jak i czym to zrobić?\

 

Z góry dzięki z pomoc!

Link do komentarza
Share on other sites

Lepszy byłby na pewno SQL do baz danych, a zamiast js PHP, co prawda PHP wychodzi z mody, więc lepsza byłaby Java do takich rzeczy wraz z sqlem. 

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, KHX napisał:

co prawda PHP wychodzi z mody, więc lepsza byłaby Java

Kolego, daruj sobie tego typu teksty z gatunku prawd objawionych.

 

2 godziny temu, KHX napisał:

Lepszy byłby na pewno SQL do baz danych

A co to ma wspólnego z wyborem języka do aplikacji?

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No, ale naprawdę PHP traci popularność, ale nie chodzi mi o jakoś gwałtowne stracenie. 

Co do SQL, no jest nieunikniony przy bazach danych, więc jest związek, bo taka aplikacjami może potrzebować bazy danych. 

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, KHX napisał:

Co do SQL, no jest nieunikniony przy bazach danych, więc jest związek, bo taka aplikacjami może potrzebować bazy danych. 

Nie ma żadnego związku. Bazę danych oprogramowujesz np. w jakimś dialekcie SQL, a aplikację piszesz w jakimś języku programowania np. PHP (przypominam, że SQL nie jest) językiem programowania). Równie dobrze mogę sobie wyobrazić tu jakąś bazę danych NoSQL (a są takie, choćby mongodb czy cała rodzinka dbm).

9 minut temu, KHX napisał:

naprawdę PHP traci popularność

Gdzie to wyczytałeś? Bo akurat od wprowadzenia PHP 7 ten język przeżywa renesans.

Link do komentarza
Share on other sites

No to o to mi chodziło z SQL, może zbyt szybko pisałem. Co do spadku popularności, patrzałem na statystyki i widać tam między innymi większą popularność np. javascript z node. js, czy c#, Java do backendu. 

Link do komentarza
Share on other sites

No, z tym się zgodzę akurat, każdy język ma zalety i wady, nawet jak ma podobne zastosowane, statystyki były z tego co wybierają początkujący programiści i też w czym piszą Ci doświadczeni, ale niestety tylko z jednego forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.