Skocz do zawartości

Monitor obciążenia komputera


Mily2001

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja malowałem wydruki;) szpachla samochodowa grosze kosztuje a efekty super daje;) świetnie się to obrabia - ubywa w oczach. Ludzie nie poznaj, że to wydruk jest. Ale osobiście malowałem lakierem bazowym (kolor + bezbarwny). Poprostu mam zawsze resztę w pistolecie pożądanego bezbarwne po malowaniu jakieś maszyny. Ogólnie spray powinien dać równie oszałamiający efekt. A, tylko ja na sam dół daje podklad do plastiku. Nie próbowałem nigdy bez.

Edytowano przez Ogyb
Link do komentarza
Share on other sites

@Borszczuk podobny efekt można osiągnąć drukując z ABSu i potem minimalnie rozpuszczając wydruk w acetonie. Akurat w moim wypadku jak patrzę na konstrukcję od góry, to światło się bardzo minimalnie odbija, więc wygląda to lepiej niż na zdjęciach. Do tej pory malowanie wydruków nie wychodziło mi za dobrze, ale niedługo planuję robić kolejne podejście.

@Stanis Dane wysyłam poprzez konwerter USB↔UART poprzez terminal szeregowy. Z racji tego że pracuję na Linuxie, to taki konwerter jest dostępny jako urządzenie w /dev i dane przesyłam z użyciem biblioteki serialport. Kod jest bardzo krótki, sprowadza się właściwie do pobrania wszystkich informacji używając biblioteki systeminformation wspomnianej w głównym poście i przepchnięciem ich przez port szeregowy w postaci szesnastkowej (dałoby się to zrobić optymalniej używając np base64). Po stronie miktrokontrolera dane odbierane są w sposób asynchroniczny i po odebraniu konkretnej liczby bajtów (ustawionej na sztywno - znów, nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale ponieważ na ten moment przesyłam tylko jeden rodzaj wiadomości, to się sprawdza) są one parsowane do struktury, która następnie jest przekazywana do funkcji renderujących i wyświetlających dane na konkretnych modułach (każdy moduł ma swoją funkcję). 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

22 godziny temu, Treker napisał:

@Borszczuk witam na forum 🙂 Próbowałeś robić coś takiego we własnym zakresie? Możesz pochwalić się jakimiś efektem?

@Treker witam również 🙂 tak robiłem dokładnie to samo, tj. stojak na sluchawki zainspirowany właśnie tym filmem który załączyłem 🙂 i wyszło bardzo zacnie. Niestety nie mam jak zrobić zdjęcia bo stojak "się dał w prezencie", ale robię kolejny to nie omieszkam się pochwalić. Pan na filmie w zasadzie temat omawia wystarczająco - jeśli dobrze przeszlifujesz i wyrównasz to juz jest 90% sukcesu. Potem tylko zeby nie porobić zacieków przy malowaniu (więc zeby nie za blisko dyszę mieć) i voila.

Edytowano przez Borszczuk
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Mily2001 ABSu jeszcze nie drukowałem, natomiast wiem o istnieniu metod z acetonem, ale tylko z internetów (link poniżej) - sam nie robiłem nic takiego ani też nie wnikałem dalej w temat. Wydaje mi się, że masz jednak większą kontrolę polerując samodzielnie, niż licząc ze aceton równomienie temat ogarnie. Chyba ze to wtedy robisz inaczej niż ten pan na filmie i np. nie wiem, przecierasz acetonem?

 

Edytowano przez Borszczuk
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Malowane wychodzi idealnie;) Do tego możesz malować lakierami perłowymi itd. Bajka po prostu;) tzn podkład do plastiku, szpachla - każda się potem już trzyma. Podkład wypełniający, papier 500 na mokro i na koniec 800 i ze 2 warstwy koloru. Jak się malowało perłowym to bezbarwny i mamy np xyralic albo inny wynalazek. Efekt końcowy nawet z średnimi umiejętnościami przebija dobrze zrobiony aceton z ABS.

Edytowano przez Ogyb
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.