Skocz do zawartości

Zamień swój telefon w (beznadziejny) miernik cyfrowy


Komentator

Pomocna odpowiedź

Zamień swój telefon w (beznadziejny) miernik cyfrowy

Jakiś czas temu opisaliśmy świetny projekt, który cieszył się dużą popularnością. Miernik BT Vion to urządzenie, które miało zamienić każdy telefon w uniwersalny miernik cyfrowy. Kampania na Kickstarterze okazała się hitem, ale gdy produkt trafił do sprzedaży to okazało się, że jest to raczej kompletna klapa.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem pomysł jest bardzo dobry, w końcu każdy dzisiaj ma przy sobie telefon, na którym można doskonale prezentować wyniki pomiarów, jednak z opisu wynika, że ten produkt wymaga mocnego dopracowania i szczerze na to liczę. Na pewno kluczowymi parametrami są: odpowiednia szybkość działania, niezawodność i łatwość połączenia z telefonem oraz oczywiście klasa pomiaru - nie gorsza niż techniczna. Nie miałem okazji testować tego osobiście, stąd tylko ogólna moja opinia.

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem to porażka. W tej cenie (ok. 190 zł) urządzenie jest za drogie dla zwykłego domowego amatora, a dla elektronika (nawet początkującego) już lepiej kupić jakiś porządny i markowy multimetr. Choćby UT139B kosztujący podobnie.

PS. Argument, że "każdy dzisiaj ma przy sobie telefon, na którym można doskonale prezentować wyniki pomiarów" jest nic nie wart, ponieważ samym smartfonem i tak się nie da nic zrobić, a jak już mamy zabrać ze sobą Viona, to możemy równie dobrze wziąć miernik/multimetr.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

O takim czymś myślałem już parę lat temu. Chodziło mi o oscyloskop rejestrujący co najmniej 4-kanałowy, szybkość próbkowania 25 Hz na 1 kanał, liczby 10-bitowe (maks.12), transmisja danych analogowa i/lub SPI, czas 1 cyklu pomiarowego do 10 minut, odstęp między cyklami 2-5 minut. Urządzenie musiało być przenośne, przystosowane do pracy w warunkach dużej wilgotności i w ciasnych pomieszczeniach no i być tanie (z okablowaniem, przetwornikami BMP 280, obudową do 500 zł przy 10 - 20 szt./rok  w Polsce; gdyby udało się wejść na rynki UE to byłoby dużo więcej). Profesjonalny sprzęt tego typu zaczyna się od 10 tys. zł.

Klapa tego pomysłu wynika z faktu, że zabrali się za to amatorzy a nie wielkie koncerny które wypuściły już smartwatche, pulsoksymetry, więc orientują się one jak wygląda rynek i co da się sprzedać

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.