KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zmień swój telefon w uniwersalny miernik cyfrowy!

Zmień swój telefon w uniwersalny miernik cyfrowy!

Czy miałeś kiedyś potrzebę zmierzenia napięcia, ale nieporęczny multimetr utrudniał sprawę?

Czasem wielofunkcyjne urządzenie może okazać się zbyt rozbudowane. Miernik VION to produkt, który pozwoli każdemu na szybkie wykonanie podstawowych pomiarów.

Multimetr jest dla każdego elektronika niezbędnym przyrządem warsztatowym. Za jego pomocą można dokonywać pomiarów m.in. napięcia, rezystancji oraz prądu płynącego w obwodzie.

Istnieje jednak wiele sytuacji, w których miernik taki będzie nieporęczny. Sprawdzenie baterii w pilocie od TV, test żarówki, czy pomiar napięcia w gniazdku - te wszystkie czynności powinno dać się wykonać jeszcze łatwiej! Tutaj pojawiają się Twórcy miernika VION, który ma rozwiązać problemy osób, które nie radzą sobie z obsługą zwykłego multimetru.

Miernik składa się z 2 połączonych przewodowo sond pomiarowych. Akumulator, moduł Bluetooth oraz przetwornik pomiarowy zamknięto wewnątrz elementów, którymi dokonuje się pomiaru. Do wizualizacji wyników służy wbudowana dioda oraz aplikacja mobilna, która wyświetla dane w formie wskaźnika analogowego oraz oscylogramu. 

Aeroscope – miniturowy oscyloskop z Bluetooth
Aeroscope – miniturowy oscyloskop z Bluetooth

Urządzenia elektroniczne są coraz mniejsze oraz dokładniejsze. Teraz próbą miniaturyzacji został dotknięty oscyloskop – urządzenie... Czytaj dalej »

Aplikacja działa w 2 trybach:

  • automatycznym, w którym sprawdzany jest stan znanych obiektów, przykładowo baterii 1,5V AA,
  • manualnym, działającym jak zwykły miernik z automatycznym zakresem.

Co można mierzyć przy pomocy VION? Według specyfikacji: napięcia AC/DC rzędu setek woltów, rezystancję do 2 MΩ, a także ciągłość obwodu oraz parametry diod. Autorzy twierdzą, że VION mierzy również parametry kondensatorów i cewek (automatycznie rozpoznając rodzaj mierzonej wartości), lecz nie jest to poparte żadnymi szczegółami w dokumentacji.

OpenScope – wielofunkcyjny oscyloskop dla każdego
OpenScope – wielofunkcyjny oscyloskop dla każdego

Oscyloskop, generator funkcyjny, czy analizator stanów logicznych, który przyrząd wybrać? Teraz wszystkie te narzędzia można znaleźć na... Czytaj dalej »

Dużą zaletą VION jest mobilność i niewielki rozmiar – przyrząd łatwo zmieścić w każdej warsztatowej skrzynce. Do końca kampanii pozostało ponad 30 dni. Do tej pory projekt wsparło 600 osób, które wpłaciły łącznie 40 000$.

Chcielibyście mieć taki miernik w swoim warsztacie?

kickstarter, miernik, multimetr, pomiar

Trwa ładowanie komentarzy...