Skocz do zawartości

Rozdaję noworoczne gadżety FORBOT-a ;) Czekam na zgłoszenia początkujących elektroników!


Treker

Pomocna odpowiedź

Nigdy nic tak nie zachęciło mnie do nauki elektroniki, jak kursy Forbota. Wczoraj, w ramach 2. części kursu, pobawiłem się tranzystorami i układem Darlingtona, żeby się w praktyce przekonać, jak wygląda różnica we wzmocnieniu prądowym w obu przypadkach (tranzystor bipolarny i Darlington). Nastepnie, po zmierzeniu napięcia zbudowałem układ z dwóch tranzystorów bipolarnych, aby zwizualizować połączenie tych dwóch tranzystorów w tranzystorze Darlingtona. Coś fantastycznego móc samemu złożyć układ, zmierzyć prąd i napięcie, coś zepsuć, coś naprawić, ale ostatecznie się czegoś nauczyć!

IMG_20210104_151730.thumb.jpg.d1addec98a9d2e90f5e70e95cb071d83.jpg

Edytowano przez RalfTheOldMiner
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej,

Mam 13 lat i od zawsze fascynowały mnie te skomplikowane urządzenia, roboty oraz nawet mrugająca dioda i chciałem poznać ich działanie. Gdy w szkole zrobiłem swój pierwszy obwód, jeszcze bardziej się tym zainteresowałem. Znalazłem kurs na internecie, kupiłem zestaw i zacząłem swoją przygodę z elektroniką. Aktualnie wykonałem już kilka pierwszych lekcji. Jestem zachwycony i żałuję, że wcześniej nie wpadłem na kursy forbota.

Na płytce stykowej połączenie szeregowe rezystorów

Pozdrawiam! 


20210105_092049.thumb.jpg.8ca52b661ad9cb526d217730bc39a342.jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

moje stanowisko póki co jest "przejściowe", bo z racji wolnego, czas spędzam u babci w jej salonie, ale jak widać zaczynać można wszędzie (nawet jak babcia pyta, czy plastikowy kuferek to laptop i karmi korzennymi ciasteczkami 😉). Jest to mój pierwszy zestaw dla początkujących i jestem dopiero przy pierwszych tematach. Przede wszystkim chciałam zobaczyć czym w praktyce jest elektronika, przypomnieć sobie wiedzę ze szkoły no i rozruszać szare komórki pokazując im coś nowego 😊

20210105_113813.jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hej

jestem Łukasz. Pierwsze co to muszę powiedzieć, że kursy FORBOT'a są extra. Moja przygoda z elektroniką zaczęła się gdy miałem chyba 13 lat. Wtedy to dziadkowi popsuło się radio. Tzn. ono działało tylko, że spaliła się w nim żarówka podświetlająca zakres częstotliwości. Oczywiście bez zastanowienia oznajmiłem dziadkowi, że radio naprawię. Niestety jak już rozebrałem radio, to zaczęły mnie interesować inne rzeczy w nim i radio już nigdy nie zagrało, ale za to miałem masę kondensatorów, rezystorów itp. Co do radia to rodzice dziadkowi odkupili ;). Takie to były moje początki. Później robiłem lampki choinkowe z kontrolek zabranych tacie z warsztatu. Z czasem jakoś przestałem interesować się elektroniką. Skończyłem studia z MiBM. Dlaczego znów wróciłem do elektroniki. Śmieszna historia. Wraz z Żoną jesteśmy posiadaczami kuchni indukcyjnej. Spalił się w niej kondensator. Nowa kuchnia duży koszt. Wymiana podzespołu niewiele mniejszy. Wtedy usłyszałem od Żony: "Łukasz musisz to naprawić". Ależ to była motywacja :D. Na szczęście udało mi się wymienić kondensator indukcja działa już 3 miesiąc, a we mnie znów obudził się pociąg do elektroniki. Pozdrawiam wszystkich początkujących. Poniżej moje miejsce pracy.

IMG_20210105_152028.jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

     Dłuższy czas planowałem podszkolić się w temacie elektroniki. Szukając pasującego kursu trawiłem na waszą stronę i od razu wiedziałem, że zostanę z wami na dłużej. Elektronika, programowanie, lutowanie to są umiejętności, które planowałem poznać. Żyjemy w czasach gdzie natłok informacji jest tak duży, że człowiek bardzo często odczuwa poczucie zagubienia. Może wszystko znaleźć szukając w intrenecie. Jednak przez ilość bodźców ciężko jest znaleźć ten właściwy "początek". Forbot dawkuje informację w rozsądnych ilościach. Dzięki czemu z człowieka błądzącego po omacku, można uzyskać solidne podstawy, aby czuć się nieco pewniej w gąszczu informacji.

 

Pozdrawiam,

Michał

20210105_201921.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć

Moja przygoda z elektroniką trwa już w najlepsze 3 lata, wszystko zaczęło się za sprawą technikum. Jestem na profilu mechatronicznym, więc w związku z tym na zajęciach przerabialiśmy podstawowe komponenty elektroniczne, schematy, proste układy itd. Temat już wtedy wydał mi się bardzo interesujący, jednak mimo szczerych chęci kompletnie nic wtedy z tego nie rozumiałem, była to dla mnie istna czarna magia! Trafiłem wtedy przez przypadek na Forbota i wasze kursy, które swoim prostym językiem i pokazywaniem teorii w praktyce rzuciły mi na to wszystko światło, jednocześnie zarażając mnie bakcylem. Elektronika i programowanie stało się wówczas moją pasją jak i hobby, kiedyś nie potrafiłem rozróżnić napięcia od natężenia (wiem, ale siara), a teraz buduję własne roboty sterowane zdalnie poprzez WiFi!

I zawdzięczam to wam, ponieważ to wasze kursy, pokazały mi jak wejść w ten niezwykły świat działających tranzystorów i niewybuchających kondensatorów! Mogę tylko powiedzieć - dziękuje! 🙂 

135739707_123066549638165_4401223323528072498_n.thumb.jpg.61f9a5d199daf4ee8b2d8dc121b1ab83.jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.