Skocz do zawartości

Części z cyfrówki.


Nogad21

Pomocna odpowiedź

Jak w temacie. Udało mi się rozebrać stary aparat cyfrowy. Mam kilka części :

1. Kolorowy wyświetlacz CASIO 3

2. Obiektyw Auto Focus, 3x zoom optyczny, 5mm-15mm.

3. Mikrofonik

4. Lampa błyskowa.

Ma sens bawienie się z takimi częściami ? Jeżeli tak, to jak je wykorzystać ? Czekam na wasze sugestie i porady.

(Np. Myślałem co nieco o robocie który będzie ukryty w moim pokoju i będzie robił i przesyłał zdjęcie do mojego komputera co 5 minut. Taki szpieg 😉😎 )

Z góry dzięki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jasne, że coś da się z tego zrobić. Na przykład możesz naprawić aparat casio, który ma uszkodzony LCD, lampę błyskową, mikrofonik i obiektyw. Co do robota-szpiega z przesyłaniem obrazu - myślę, że zdecydowanie prościej i taniej byłoby wykorzystać kamerkę bezprzewodową, żeby wykorzystać ten aparat musiałbyś ogarnąć bardzo dużo rzeczy - transmisję bezprzewodową obrazu, ba, samo wydostanie obrazu z matrycy.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie do pogardzenia jest rowniez mikrosilnik z zooma. A nawet caly mechanizm obiektywu. Mozna probowac dopasowac go (optycznie) do kamerki bezprzewodowej. Wykorzystac istniejaca kamerke - raczej bardzo trudno.

Link do komentarza
Share on other sites

możesz naprawić aparat casio

Co ciekawe, części wyciągnąłem z HP 😋 . W każdym razie dzięki Bobby. Szczególnie interesuje mnie wykorzystanie wyświetlacza.

Inne sugestie ? 😉

Ps. : http://foto.recenzja.pl/HP_Photosmart_635-rec-78/ z takiego aparatu mam te części. Podejrzewam, że będzie mieć uszkodzony obiektyw. ( Przecież nie niszczyłbym dobrego sprzętu, prawda ? )

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.