Skocz do zawarto艣ci

Wzmacniacz lampowy 饾摬饾摑饾摢饾摴

Pomocna odpowied藕

Podoba Ci si臋 ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj zna膰 autorowi, 偶e zbudowa艂 co艣 fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmieni膰. Doce艅 prac臋 autora nad konstrukcj膮 oraz opisem.

(edytowany)

Ad. 1) Te trafoki s膮 z艂e tylko dlatego 偶e maj膮 ma艂y przekr贸j rdzenia?

Ad. 2) praktycznie na ka偶dej aukcji by艂y za 60z艂/sztuka, i wiem 偶e si臋 szybko rozchodz膮

Ad. 3) Tak, nie mo偶e pracowa膰 bez obci膮偶enia, dlatego najpierw wszystko podpinam, sprawdzam, potem w艂膮czam. Pomi臋dzy wyprowadzenia trafok贸w聽da艂em obci膮偶enie chyba 100 om, czego na schemacie nie napisa艂em.

Ad. 4) Uzna艂em 偶e jedno oczko mi wystarczy, bardziej dla frajdy ni偶 aktualnego patrzenia na wysterowanie. Z obudow膮 si臋 nie b臋d臋 k艂贸ci艂 bo ka偶dy ma inny gust, mi si臋 za艣 nie podobaj膮 obudowy metal + drewno z lampami na wierzchu, bo to si臋 wydaje strasznie delikatne. Preferuj臋 co艣 na wz贸r urz膮dze艅 z dawnych lat. Mog臋 jedynie doda膰 偶e obudowa mia艂a by膰 szersza tylko zosta艂a 藕le doci臋ta, dlatego kondensatory i przewody tak si臋 przytulaj膮 z lampami. To akurat mi si臋 nie podoba ale ju偶 tego nie zmieni臋.

O wysokim napi臋ciu nie b臋d臋 m贸wi艂 bo to chyba oczywiste z lampami, chocia偶 ju偶 samo grzebanie przy gniazdkowym jest niebezpieczne. Oczywi艣cie staram si臋 zachowa膰 wszelkie zasady ostro偶no艣ci, kondensatory roz艂adowuj臋 przez 偶ar贸wk臋, nie grzebi臋 jak jest w艂膮czone itd.

Edytowano przez Leoneq

Do艂膮cz do dyskusji, napisz odpowied藕!

Je艣li masz ju偶 konto to zaloguj si臋 teraz, aby opublikowa膰 wiadomo艣膰 jako Ty. Mo偶esz te偶 napisa膰 teraz i zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej.
Uwaga: wgrywanie zdj臋膰 i za艂膮cznik贸w dost臋pne jest po zalogowaniu!

Anonim
Do艂膮cz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa膰...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr贸膰 formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw贸j link b臋dzie automatycznie osadzony.   Wy艣wietla膰 jako link

×   Twoja poprzednia zawarto艣膰 zosta艂a przywr贸cona.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz wklei膰 zdj臋膰 bezpo艣rednio. Prze艣lij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw贸rz nowe...

Wa偶ne informacje

Ta strona u偶ywa ciasteczek (cookies), dzi臋ki kt贸rym mo偶e dzia艂a膰 lepiej. Wi臋cej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatno艣ci.