Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy 𝓲𝓝𝓪𝓹


Leoneq

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

(edytowany)

Ad. 1) Te trafoki są złe tylko dlatego że mają mały przekrój rdzenia?

Ad. 2) praktycznie na każdej aukcji były za 60zł/sztuka, i wiem że się szybko rozchodzą

Ad. 3) Tak, nie może pracować bez obciążenia, dlatego najpierw wszystko podpinam, sprawdzam, potem włączam. Pomiędzy wyprowadzenia trafoków dałem obciążenie chyba 100 om, czego na schemacie nie napisałem.

Ad. 4) Uznałem że jedno oczko mi wystarczy, bardziej dla frajdy niż aktualnego patrzenia na wysterowanie. Z obudową się nie będę kłócił bo każdy ma inny gust, mi się zaś nie podobają obudowy metal + drewno z lampami na wierzchu, bo to się wydaje strasznie delikatne. Preferuję coś na wzór urządzeń z dawnych lat. Mogę jedynie dodać że obudowa miała być szersza tylko została źle docięta, dlatego kondensatory i przewody tak się przytulają z lampami. To akurat mi się nie podoba ale już tego nie zmienię.

O wysokim napięciu nie będę mówił bo to chyba oczywiste z lampami, chociaż już samo grzebanie przy gniazdkowym jest niebezpieczne. Oczywiście staram się zachować wszelkie zasady ostrożności, kondensatory rozładowuję przez żarówkę, nie grzebię jak jest włączone itd.

Edytowano przez Leoneq
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.