Skocz do zawartości

Moc silników do hexapod'a

Wine

Pomocna odpowiedź

Pierw twierdzisz że potrzebne są super mocne serwa, teraz chcesz kupić najtańsze najsłabsze i najgorsze :/ weź się ogarnij ...

Pierw twierdzisz że potrzebne są super mocne serwa, teraz chcesz kupić najtańsze najsłabsze i najgorsze :/ weź się ogarnij ...
Nie twierdzę iż nie potrzebne są mi super mocne serwa, twierdzę iż na teraz wykonałbym coś mniejszego, do czego one aż tak dobre nie są potrzebne. Pierwotnie wątek był o tym jak wyznaczyć wymaganą moc serwa do robota którego chcę zbudować później -- abym poczuł się pewniej zrobił bym coś mniejszego i tańszego. Czy to takie trudne do zrozumienia? Zupełnie nie rozumiem twojej irytacji -- nie zachowuje się źle, doszedłem do pewnego rozwiązania np. dzięki Tobie (za co Ci dziękuję), pytam się gdzie popełniam błąd i się sam poprawiam -- czy to powód do irytacji?

Nie twierdzę iż nie potrzebne są mi super mocne serwa, twierdzę iż na teraz wykonałbym coś mniejszego, do czego one aż tak dobre nie są potrzebne. Pierwotnie wątek był o tym jak wyznaczyć wymaganą moc serwa do robota którego chcę zbudować później -- abym poczuł się pewniej zrobił bym coś mniejszego i tańszego.

Słuchaj to już lepiej zbudować coś na mocniejszych serwach, co będziesz mógł sobie później rozbudować co się będzie wiązało z dodatkowym obciążeniem ... cięcie kosztów takie jest bez sensu, bo się okaże że zbudujesz coś co będzie ewentualnie unosiło tylko atmegę i jakąś lekką LiPol`ke. Zainwestuj w trochę mocniejsze serwa, zrobisz platformę na której się nauczysz, rozbudujesz i będziesz mieć wypas, a kolejne koszty to będą jedynie poniesione na dodatki ... a tak to zbudujesz, coś lekkiego z małym udźwigiem i niskimi perspektywami rozwoju, a rozbudowa, będzie się wiązała z dużymi kosztami, choćby nowych serw.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zdecydowałem się na coś mocniejszego, jednakże średniego rozmiaru -- nie za duży, nie za mały 😉.

Pytanie: czy dawać 12 serw (po 2 na nogę) czy 13 (po 2 na nogę + 1 do sterowania odległości korpusu od ziemi)?

@Treker: tak zdaję sobie sprawę. At. czujniki -- myślałem nad jakimś gotowym...

Dołączę się do tematu.

Planuje zbudować hexapod'a o wymiarach podobnych do Mańka i zastanawiam się na doborem do niego serw. Używał ktoś serw Tower Pro MG-946R i może coś o nich napisać ?

Jak z jakością, momentem, szybkością ? Warto je kupić ?

Docelowa waga to ok 2,5kg więc powinny wystarczyć. A może w podobnej cenie polecicie coś ciekawego ? Znalazłem na allegro bardzo fajne serwa klik tylko zastanawia mnie ich jakość. No i dostępność w Polsce, w takiej cenie są tylko na allegro i nie wiadomo jak długo będą, a na pewno od razu nie kupię wszystkich serw. Chciałem kupować serwa po kilka jak będę miał pieniądze. Tutaj nie wiadomo czy jeszcze będzie je gość miał, a nie chciałbym kupić kilku i zostać na lodzie bo nie będzie ich już miał. No chyba żeby poczekać i kupić wszystkie jak jeszcze będą. Chyba żeby kupić 6 (dać je w miejsce gdzie występują największe obciążenia), a później jak będą to resztę, a jak nie to inne. Ale czy mieszanie serw to dobry pomysł ?

Jestem przekonany do tych Tower Pro, ale te drugie kuszą parametrami.

Robocik ma być rozwijany i chciałbym dobrze przemyśleć zakup żeby nie wydać kasy, a później okaże się że jednak wybór okazał się zły i kasa pójdzie się...

Doradźcie coś 🙂

Z chęcią bym tam kupił, ale jak doliczą cło to wyjdzie prawie to samo co na allegro. Chyba że tak jak pisałeś w innym wątku podać cenę zwolnioną z cła, ale czy przy takiej ilości części to przejdzie ? Mogą się doczepić że zawartość więcej warta i co wtedy ?

A możesz doradzić coś na temat doboru serw ?

Wciąż nie wiem czy warto kupić te serwa ? Czy może lepiej wziąć te Tower Pro ?

Serw używałem w innych trochę celach, ściągałem niedawno serwa za sporą sumkę i nie zostały obciążone ani cłem ani podatkiem (choć były na cle). Ten sklep ma to do siebie, że można w nim zaniżać wartość, ale z doświadczenia wiem, że wszystkie przesyłki z chin idą na cło i są rozpakowywane. Później jest pieczątka z treścią, że dopuszczone do czegoś tam 🙂. Nikt raczej nie będzie sprawdzał rynkowej wartości serw, bo nie są to jakieś nielegalne rzeczy, które można by ściągnąć z chin.