Skocz do zawartości

Kupiłem duże switche SX 24 i nie chcą pracować z projektem z kursu Arduino


Wojtek65

Pomocna odpowiedź

Witaj

mam opis z pudełka 12 x 12 x 7.3 mm  przyciski do Arduino. Powierzchniowo 4 x większe od 6 x 6 mm. Sprawdziłem obwód po odłączeniu dużego switcha  dioda świeci po dołączeniu switcha do obwodu gaśnie. Rozumiem rezystancja switcha duża prąd nie płynie a ja mam duże paluchy i chciałbym skorzystać z dużego przycisku. Jak to zrobić

Pomocy

Link do komentarza
Share on other sites

Na pewno podłączyłeś właściwe piny? Pamiętaj, że piny są połączone parami (tzn. dwa piny po jednej stronie to w rzeczywistości jeden).

Co będzie jeśli obrócisz przycisk o 90 stopni?

Jeśli zmontowałeś to na płytce stykowej i dalej nie będzie działać, zrób zdjęcie tak żeby dokładnie było widać podłączenie przycisku i dołącz do posta. Jeśli po prostu lutujesz przewody do przycisku - podłączaj po przekątnej, wtedy zawsze będzie dobrze (sam ostatnio źle przylutowałem przewód na płytce uniwersalnej i przez godzinę szukałem błędu w programie) 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1. pracuję z płytką stykową

2. montaż przycisku w płytce możliwy jest na dwa sposoby ( obrót o 180 st ) oba sprawdzone

3. rezystancja pomiędzy nóżkami przycisku po możliwym fizycznie podłączeniu R=1,7 ohma

i dalej bryndza układ nie działa

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, Wojtek65 napisał:

2. montaż przycisku w płytce możliwy jest na dwa sposoby ( obrót o 180 st ) oba sprawdzone

Widzisz może drobną różnicę między Twoim stwierdzeniem a tym co ja napisałem

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Co będzie jeśli obrócisz przycisk o 90 stopni?

 

Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, Wojtek65 napisał:

1. pracuję z płytką stykową

2. montaż przycisku w płytce możliwy jest na dwa sposoby ( obrót o 180 st ) oba sprawdzone

3. rezystancja pomiędzy nóżkami przycisku po możliwym fizycznie podłączeniu R=1,7 ohma

i dalej bryndza układ nie działa

 

 

Sprawdz miernikiem ktora para pinow przewodzi podczas wcisniecia...druga sprawa to taka ze zapewne piny guzika sa takie plaskie i moga nie stykac dobrze na plytce

Link do komentarza
Share on other sites

17 minut temu, Wojtek65 napisał:

No coś się rusza na małym przycisku po wciśnięciu rośnie rezystancja na dużym nic się nie dzieje tzn rezystancja na poziomie 1,7 ohma

nie sprawdzaj rezystancji tylko zwarcie...miernik ma piszczec jak kable sa polaczone

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.