Skocz do zawartości

Druk3D wypukłe krawedzie-menisk


PiN

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Przesyłam parametry ustawione w ideamaker dla drukarki i filamentu.

Ustawienia dla drukarki i filamentu (PET-g) ściągnąłem ze strony https://3dprintbeginner.com/ideamaker-profile-for-sidewinder-x1-and-genius/

Zastanawiam się jaki slicer zainstalować?  Ustawienia dla filamentu PET-g znalazłem tylko dla ideamaker.

GCODE.jpgprinter.jpgustawienia.jpg

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

masz gdzieś ustawienie, które zwie się: gradual infill step height? (https://support.ultimaker.com/hc/en-us/articles/360012607079-Infill-settings)
i pytanie, jak drukuje te górne warstwy to głowica zjeżdża trochę w dół? czy drukuje jak powinno w jednej wysokości
edit. możesz też spróbować zmienić infill overlap na 20% ale nie wiem czy to coś zmieni

Edytowano przez BananWszyscy
Link do komentarza
Share on other sites

Niestety nic takiego nie znalazłem. Na razie nie mogę sprawdzić zachowania się głowicy przy drukowaniu górnej warstwy. Do 15-07 jestem na urlopie i nie mam dostępu do drukarki.  Po 15 lipca sprawdzę.

Zrobiłem jeszcze wydruk obręczy na grubość 0,8 mm- tu wypełnienie nie wchodzi w rachubę.  Też niestety występuje ten menisk. Załączam zdjęcie

obręcz.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Witam po urlopie.

Zainstalowałem Curę. po wydrukowaniu efekt menisku znacznie się zmniejszył jednak nie ustąpił. 

W Curze znalazłem parametr "gradual infill step height" - jest on ustawiony na "0".

Górne warstwy głowica drukuje na tej samej wysokości , przynajmniej nie wyczułem aby wózek "Z" wykazywał jakiekolwiek ruchy.

Zastanawiam się czy problem nie leży w ustawieniach "acceleration" i "jerk"?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja tam bym zmienił dyszę, w końcu to ogromny wydatek rzędu 3 złotych. Nie pomogę, bo mam anetkę a nie endera ale wymiana dyszy (nie mówiąc o wywaleniu do śmieci jakiegoś lewego filamentu) potrafi czynić cuda. Przynajmniej w anetce...

Link do komentarza
Share on other sites

Ok sprawdzę inny filament jak mi się skończy ten co kupiłem - 3DACTIVE PET-G

Zacząłem kombinować w ustawieniach Acceleration i Jerk i przy ustawieniach:

-powłoki zewnętrznej acceleration =800 mm/s2 oraz jerk= 62mm/s

- dla powłoki wewnętrznej acceleration =600 mm/s2 oraz jerk= 55 mm/s

( oryginalnie acceleration  i jerk były ustawione na 800 i 600 mm/s2 , a jerk 7mm/s

Menisk prawie zniknął

Co myślicie o takich wysokich ustawieniach jerk-u ?

 

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jakie parametry powinny być dla Twojej drukarki. Wiem za to, że filament tej firmy kupuje się dwa razy: mianowicie pierwszy i ostatni.

Na Twoim miejscu nie czekałbym tylko kupił małą szpulkę choćby f3d.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.