Skocz do zawartości

ESPoBOT czyli robot mobilny RC z chwytakiem i kamerą FPV


marcinus

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Super! Też mi się marzy swój robocik no ale jak zwykle mało czasu. Skoro użyłeś esp to nie lepiej od razu zrobić sterowania przez wifi? Tyle że wtedy espnow byłoby jako druga opcja

Link do komentarza
Share on other sites

Poza tym jednoczesne uruchomienie espnow i wifi wymaga nieco ekwilibrystyki (kanał) a nie udało mi się nigdy połączenie esp8266 (nadajnik espnow) i esp32 z odpalonym wifi, mimo ustawienia tego samego kanału.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Właśnie dlatego nazwałem to ekwilibrystyką - skąd masz wiedzieć na jakim kanale pracuje wifi?

BTW. nie innego, a tego samego

 A i tak w połączeniu ESP8266 i ESP32 nie ma zamiaru działać.

Link do komentarza
Share on other sites

Na esp32 się nie znam, 8266 dopiero poznaję . W poście wcześniej chodziło mi o to że skoro fpv jest wysyłane do smartfona to i od razu można było na nim zrobić sterowanie w jednej aplikacji. Jeśli zaś chodzi o połączenie espnow to nie testowałem ze stałym połączeniem, natomiast działa bez problemu kiedy moduł "główny" (powiedzmy zarządzający) działa na przemian jako wifi sta lub odbiornik espnow. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Fajna konstrukcja! Parę pytań ode mnie:

Widzę, że obudowa kontrolera i obudowa elektroniki robota jest wycięta z plexi, masz dostęp do wycinarki laserowej?

Z czego wykonałeś sam manipulator? Słabo widzę jego detale na zdjęciach 🙂

Czy miałeś już kamerę z odbiornikiem? Jeśli nie, to czy nie zastanawiałeś się nad wykorzystaniem w tej roli ESP32-CAM (mniejszy koszt)?

Link do komentarza
Share on other sites

@MasterYoda95 dzięki za słowo uznania.

Nie mam dostępu do lasera... kątówka, brzeszczot, pilnik ;-)

Obudowa elektroniki robota to puszka elektryczna dopasowana do wymiarów płyty poliwęglanowej bazowej. Dół puchy pomalowany "szprajem" czarny mat.

Kamerkę z odbiornikiem kupiłem u chińczyka w rozsądnej cenie, działa przyzwoicie :) Nadajnik "trochę" się grzeje, ale radiator i zabezpieczenie termiczne daje radę. Mam ich kilka gdybyś potrzebował :D

ESP-CAM leży na półce i czeka na swoją kolej ;-) Aczkolwiek może się okazać, że przez swój gabaryt nie będzie się nadawała do tego projektu.

Ramię robota wykonane jest z serw MG996R z dedykowanymi uchwytami. Nie są idealnymi serwami (luzy), ale nie jedno piwko już "tatusiowi" przyniosły :-) 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Bloodwish Witaj, dzięki za słowo uznania. Trudno jest mi odpowiedzieć na Twoje pytanie... ja już trochę siedzę w elektronice i programowaniu :) ale wydaje mi się, że podstawy elektroniki, programowania, sporo chęci, "tutoriali" i kursów i spokojnie temat ogarniesz. W razie pytań, zapraszam do kontaktu. Powodzenia w przyszłych projektach!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.