Skocz do zawartości

Drukarka Klema 250 PRO


dino29

Pomocna odpowiedź

Cześć, jakoś przeleciał mi Twój post...

W jakiej cenie znalazłeś tę drukarkę? Bo jak w cenie 20 000 [taką znalazłem w sieci] to bym się zastanowił nad jakimś Raise3D, gdyż są sprawdzone na wielu frontach. W mojej opinii nie ma co wchodzić "na żywioł" w taki sprzęt i lepiej zakupić coś, o czym jest dużo więcej informacji (i z firmy, która nie zniknie po kilku miesiącach).

Przy 10k stawiałbym na jakąś Prusę i3 (w tej cenie nawet 2 by weszły), albo spróbował znaleźć kogoś na forum, kto jest w stanie zbudować taki sprzęt. W takiej kwocie spokojnie możesz liczyć na porządną drukarkę "domowej roboty" w kinematyce CoreXY, co prawda z jednym ekstruderem, ale więcej nie jest potrzebne.

Link do komentarza
Share on other sites

50 minut temu, ethanak napisał:

Któregoś dnia docenisz możliwość drukowania supportów z materiałów rozpuszczalnych 🙂

Jakoś do tej pory z moim projektowaniem ani razu nie musiałem używać supportów (może coś robię źle)... 😉 Ale nadal podtrzymuję zdanie, że to zależy od ceny i doświadczenia, na start wybrałbym jakiegoś Endera 3, w wersji droższej Sapphire Pro, bo taka chińska drukarka uczy ile rzeczy może się zje*** 😄 Potem można myśleć o droższym sprzęcie... Jak do firmy i ktoś ma budżet to sprawdzony sprzęt jak Raise3D (nie jestem sponsorowany) też powinien być fajny, chociaż osobiście na zapleczu firmowym mam Prusę, bo ją można rozebrać i złożyć w każdym stanie umysłowym.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

16 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

Jakoś do tej pory z moim projektowaniem ani razu nie musiałem używać supportów

To, że <b>Ty</b> nie musisz nie znaczy, że w ogóle są niepotrzebne. W tej chwili drukuje mi się obudowa do czytaka - oczywiście bez supportów. Ale np. głowa lalki, w której mam zmieścić dwa serwa i mechanizm - to już nie przejdzie (to tak z własnego podwórka) i czasem zastanawiam się, czy nie dołożyć drugiego ekstrudera specjalnie na jakiś HIPS.

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem zadowolona z zakupu tej drukarki. Jakość wydruków jest dobra, choć cena drukarki nie jest wysoka. W porównaniu ze znanym Zortrax, to drukarki KLEMA są o połowę tańsze😯, ale jakość druku nie jest gorsza (dla mnie nawet lepsza😅)
Proces drukowania jest bardzo cichy. Moja drukarka znajduje się w biurze, więc podczas drukowania dźwięk w ogóle nie przeszkadza. 
Miałam chińskie drukarki 3D, więc mam z czym porównać 😂
Możesz śmiało kupować Klemę 😉

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 6.09.2021 o 15:40, dino29 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem drukarki Klema 250 Pro. Wygląda bardzo interesująco, ale niewiele jest informacji na jej temat. Może ktoś ma doświadczenie w używaniu tej drukarki?

Klema dobrze radzi sobie z drukowaniem ze skomplikowanych tworzyw sztucznych (np. ABS, PC). Jeśli planujesz drukować z tych materiałów, to tanie drukarki sobie z tym raczej nie poradzą. One po prostu nie są przeznaczone do takich materiałów. Wydruki trafią do kosza.
Wiem, że ona dobrze drukuje, zarówno przy standardowych materiałach, jak i skomplikowanych. Warto zainwestować w coś wysokiej jakości, a nie tanie. Naprawa będzie kosztować znacznie więcej. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.