Skocz do zawartości

Nie mogę wgrać na płytkę żadnego programu


morteusz

Pomocna odpowiedź

ale najbardziej enigmatyczne jest dla mnie to że 3 płytki w tym 2 to chińskie klony kupione kilka dni temu a jedna to oryginalne kupione 2 lata temu wyświetlają dokładnie ten sam błąd mimo że są podpięte do różnych komputerów za pomocą różnych kabli i do różnych wersji ide
właściwie to jedyny element jaki je łączy to to że ja je podpinałem do komputera

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, farmaceuta napisał:

"Arduino as isp" to tylko jak uzywasz ardu jako isp...jaka wersje ardu masz jako isp? I czy wgrywasz normalny szkic przez ta opcje? Bo jak tak to nie pojdzie

do wypalania botloader używałem chińskiego klona arduino uno r3

w sumie rzeczywiście zapomniałem go zmienić ale wywala ciągle ten sam błąd wcześniej wtedy i teraz. no chyba że kiedyś sobie przez przypadek klikłem i to wszystko dlatego. Jaki powinien być prawidłowo do wgrywania programów?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 minuty temu, farmaceuta napisał:

Nie wiem...byc moze masz uszkodzony port usb i uszkodzilo wszystkie plytki...😕 choc malo prawdopodobne...moze sterowniki Ci wyparowaly?? Bo to uno to ten ch340 chyba i nie wiem czy on jest automatycznie z ide instalowany

te klony podłącza się w inny sposób niż oryginał bo za pomocą kabla jak do telefonu więc kabelek chyba odpada 

według sprzedawcy te klony ardu są gotowe do programowania

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, morteusz napisał:

według sprzedawcy te klony ardu są gotowe do programowania

Ale nikt Ci sterownikow nie wgra za Ciebie, ale mozemy uznac ze je masz bo juz wgrywales na poczatku kod i poszedl...sprawdzales teraz te plytki na tej opcji ktora Ci podalem?

Link do komentarza
Share on other sites

próbowałem sprawdzić co to za płytki za pomocą funkcji w ide "pobierz informacje o płytce" i wyświetla się tylko "natywny port szeregowy" nie wiem co to znaczy ale pomyślałem że warto napisać

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
4 minuty temu, farmaceuta napisał:

Ale nikt Ci sterownikow nie wgra za Ciebie, ale mozemy uznac ze je masz bo juz wgrywales na poczatku kod i poszedl...sprawdzales teraz te plytki na tej opcji ktora Ci podalem?

wgrywają się chyba same dzięki arduino ide

Edytowano przez morteusz
Link do komentarza
Share on other sites

na początku wgrałem do jednego z klonów blinka i stwierdziłem że działa a potem próbowałem z czymś własnym i okazało się że jednak nie. Teraz odkryłem że w drugiej płytce też miga dioda wbudowana mimo że nic nie wgrywałem. Może tylko mi się wydawało że ten program się wgrał bo podłączyłem płytkę, wgrałem program, sprawdziłem że dioda miga i przerwałem proces wgrywania który by się jeszcze długo wykonywał jak to ma w zwyczaju odkąd nie działa i zakończył tym samym błędem

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.