Skocz do zawartości

Nie mogę wgrać na płytkę żadnego programu


morteusz

Pomocna odpowiedź

2 godziny temu, morteusz napisał:

2 nowe płytki świeżo z woreczka wyciągnięte wyświetlają dokładnie ten sam błąd i zachowują się dokładnie tak samo niezależnie na jakim komputerze to robię. Zawsze długo się ładują a potem wyświetlają błąd avrdude...

 

Wiec musialo cos siasc w kompie...cos z ide nie tak, ale co to, nie mam pojecia...😕 a spruboj moze jeszcze inna wersje ide pobrac...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
7 minut temu, farmaceuta napisał:

Wiec musialo cos siasc w kompie...cos z ide nie tak, ale co to, nie mam pojecia...😕 a spruboj moze jeszcze inna wersje ide pobrac...

sprawdzałem na 2 różnych kompach więc to raczej nie sam komp ale może cos z ide. Sprawdze to

Edytowano przez morteusz
Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie: masz dostęp do jakiegoś Linuxa (może być live na pendraku)? Jeśli tak, to pokaż wynik

sudo lsusb

Jeśli nie to ściągnij jakiegoś xubuntu czy debiana i wtedy sprawdź. Wyeliminujesz problemy z kablami i sterownikami.

Link do komentarza
Share on other sites

Ściągnij najlepiej xubuntu 20.04 i wrzuć na pędraka. Odpal kompa z pendraka, otwórz terminal i wydaj polecenie przykładowo 

ls /dev/tty*

Arduino oryginalne zgłosi się jako 

/dev/ttyACM0

Klon może zgłosić się jako

/dev/ttyUSB0

Jeśli się nie zgłosi, to albo kabel jest do wyrzucenia, albo Arduino.

Jeśli to będzie ACM, to Windows go powinien zobaczyć. Jeśli USB, potrzebny będzie sterownik CH340

Również polecenie lsusb (ew. sudo lsusb) powinno pokazać, co tam naprawdę jest podłączone.

A Linux na pędraku zawsze się może przydać do sprawdzania, czego ten Windows od nas chce 🙂

Aha, numerki przy ACM czy USB mogą być różne, niekoniecznie zero!

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, morteusz napisał:

brzmi to dla mnie trochę jak inkantacja zaklęcia przywołującego demona

Spokojnie, to nie gryzie.

ls /dev/tty*

pokazuje wszystkie urządzenia których nazwy rozpoczynają się od tty. Jako że wszelakie porty serial mają nazwy typu "ttyS1" i tak dalej pokaże wszystkie urządzenia serial (no, nie tylko, ale nas interesują tylko USB i ACM)

lsusb

pokazuje co tam mamy podpiętego do usb. Na przykład moja płytka WROVER z konwerterem FTDI przedstawia się jako:

Bus 003 Device 055: ID 0403:6001 Future Technology Devices International, Ltd FT232 Serial (UART) IC

 

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.