Skocz do zawartości

Nie mogę wgrać na płytkę żadnego programu


morteusz

Pomocna odpowiedź

Nie mogę wgrać żadnego programu na płytkę. Najpierw ładuje się bardzo długo a potem wywala błąd avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding i temu podobne zaczynające się na avrdude: . Wszystko szło bardzo dobrze robiłem już drugą część kursu arduino aż pewnego dnia nic nie mogę wgrać.

próbowałem już zmiany kabla, prze instalowanie arduino, tak port jest wybrany dobry, uruchomienie arduino jako administrator i uruchomienie portu szeregowego (zawiesiło mi komputer i nie mogę teraz zamknąć tego okienka), przytrzymywanie przycisku reset podczas wgrywania na płytkę(zdaje się że wywaliło wtedy trochę inny błąd)

mam podejrzenia co do botloadera ale na razie nie mam odpowiedniego kabla żeby wypalić na nowo

proszę o pomoc bo zbliża się turniej robotyki a ja jestem z nie działającą płytką😧

Link do komentarza
Share on other sites

@morteusz jeżeli to nastąpiło nagle i masz pewność, że nie zrobiłeś żadnego zwarcia, nie podłączyłeś za dużego obciążenia na piny Arduino to może być uszkodzone i spróbuj złożyć reklamację. Zdarza się, że coś jest wadliwe 😞 Z tego co piszesz to chyba wyczerpałeś możliwe sposoby poradzenia sobie z problemem.

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

16 godzin temu, morteusz napisał:

mam podejrzenia co do botloadera ale na razie nie mam odpowiedniego kabla żeby wypalić na nowo

No jezeli przestalo dzialac z dnia na dzien bez zadnego kombinowania przy ktorym moglbys spalic plytke, to duze prawdopodobienstwo ze to wlasnie bootloader...mi juz dwa razy padl na roznych plytkach ardu...po wganiu wszystko smiga...kup sobie ISP bo i tak predzej czy pozniej bedzie Ci potrzebna, no chyba ze masz drugie ardu to mozesz sobie z tego zrobic isp...szczegoly w necie

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

22 minuty temu, Gieneq napisał:

z których potrafił wyparować program.

No dwa razy tak mialem...raz z klonem pro mini, a raz z atmega328 w takim linku rc "orangerx" w odbiorniku...w obu przypadkach objaw ten sam, czyli wszystko dziala, odkladam na pulke i po ponownym uruchomieniu nie dziala...bledu niestety nie pamietam...ale warto sprubowac wypalic boota..

Link do komentarza
Share on other sites

Masz kupic cos w stylu "programator ISP" / "programator USBASP"...lub mozesz tez kupic jak wyzej wspomnialem druga plytke arduino...jakiegos klona taniego i zawsze masz pod reka drugie ardu, ktore mozesz wykorzystac jako isp..1631118214292.thumb.jpg.28218f6385224a3b047d5dbc09325f3d.jpg

Edytowano przez farmaceuta
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie. Wgranie bootloadera nie pomogło bo (i teraz uwsga😉)    Wyskoczył błąd avrdude: stk 500 ! Kupiłem 2 klony i za ich pomocą próbowałem wypalić ten bootloader na nowo. Ciekawą żeczą jest to że za pierwszym razem jak podłączyłem do kompa tego klona i egrałem blinka to działał ale po próbie wypalenia nim bootloadera płytka zaczeła wyrzucać ten sam błąd co tamta (czy to jest kurwa zakaźne!?) Więc błąd zdaje się leżeć po stronie komputera i sam niewiem czy to lepiej czy gorzej.

Co to może być?

Link do komentarza
Share on other sites

2 nowe płytki świeżo z woreczka wyciągnięte wyświetlają dokładnie ten sam błąd i zachowują się dokładnie tak samo niezależnie na jakim komputerze to robię. Zawsze długo się ładują a potem wyświetlają błąd avrdude...

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.