Skocz do zawartości

Programowanie mikrokontrolera na gotowej płytce PCB


PeterF

Pomocna odpowiedź

(edytowany)
2 godziny temu, H1M4W4R1 napisał:

Wypinasz wszystko i kabel z klamrą podpinasz do programatora. Gotowe 😉 

Wydaje się być to proste tylko jak to podpiąć żeby było dobrze ? 

Kabel z klamrą ma 8 kabelków a wejście do programatora ma 10 PIN-ów

Edytowano przez PeterF
Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, PeterF napisał:

Wydaje się być to proste tylko jak to podpiąć żeby było dobrze ? 

Taśmę podepniesz tylko w jedną stronę, a klamrę - jak nie działa to odwróć 😛 Raczej go nie spalisz, bo programator ma zabezpieczenia. Ja mam tendencję, że zawsze na odwrót wepnę złącze ICSP i jeszcze nic się nie zepsuło.

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, H1M4W4R1 napisał:

Taśmę podepniesz tylko w jedną stronę, a klamrę - jak nie działa to odwróć 😛 Raczej go nie spalisz, bo programator ma zabezpieczenia. Ja mam tendencję, że zawsze na odwrót wepnę złącze ICSP i jeszcze nic się nie zepsuło.

No tak tylko tak jak edytowałem tego posta, złącze w programatorze to 10 pinów a wtyk przy klamrze ma tylko 8 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie podpinaj bezpośrednio, bo możesz uwalić uC, ten klips ma inaczej ułożone PINY do komunikacji, włącz sobie datasheet Attiny oraz zobacz wyprowadzenia KANDA i podepnij kabelkami odpowiednio, MOSI,MISO,SCK,RST,VCC i GND.

Chodzi o to: że klips ma 8pin, przy klipsie masz jeden czerwony kabel - oznacza to jako PIN 1. czyli ten PIN pierwszy podpinasz pod RST ATtiny tam gdzie jest kropeczka na mikrokontorlerze, musisz po sprawdzać jak są zrobione wyprowadzenia z klipsa do gniazda KANDY, odpowiednio podłączyć od programatora 

 

  

9 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

Ja mam tendencję, że zawsze na odwrót wepnę złącze ICSP i jeszcze nic się nie zepsuło.

Ciężko odwrotnie włożyć - szczególnie że w gnieździe/wtyku jest klucz który nie pozwala odwrotnie podłączyć 

Edytowano przez Misiek_86
Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, Misiek_86 napisał:

Nie podpinaj bezpośrednio, bo możesz uwalić uC, ten klips ma inaczej ułożone PINY do komunikacji, włącz sobie datasheet Attiny oraz zobacz wyprowadzenia KANDA i podepnij kabelkami odpowiednio, MOSI,MISO,SCK,RST,VCC i GND

Już mi się ciepło robi jak coś takiego czytam ale będe próbował. Jestem cały "spocony" 😛

Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, Misiek_86 napisał:

Ciężko odwrotnie włożyć - szczególnie że w gnieździe/wtyku jest klucz który nie pozwala odwrotnie podłączyć 

Arduino ma tylko 6 męskich pinów bez ograniczeń 😛 Bardzo łatwo odwrotnie włożyć.

Link do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, PeterF napisał:

Jasne że mam multimetr

Zatem: bierzesz klips tam gdzie kolor czerwony jak wspomniałem to pierwsza nóżka w przypadku ATtiny będzie RST, sprawdzasz gdzie na końcu kabla we wtyku masz RST, potem dalej sprawdzasz, zrobiłem Tobie takie ułatwienie opisane wyprowadzenia 

2021-09-28.png

 

Ja do tego klipsa zrobiłem kiedyś płytkę gdzie z jednej strony podpinam programator, obok ten klips i nie muszę zastanawiać się gdzie MOSI,MISO itd 🙂 jak chcesz to pisz PW, mam jeszcze troszkę tych płytek 

IMG_20210928_091246.jpg

Edytowano przez Misiek_86
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.