Skocz do zawartości

Grove - Base Hat for Raspberry Pi - nakładka dla Raspberry Pi - BŁĄD


veltronic

Pomocna odpowiedź

Witam, po zakupie nakładki na raspberry pi : (https://botland.com.pl/grove-nakladki-bazowe/15458-grove-base-hat-for-raspberry-pi-nakladka-dla-raspberry-pi-4b3b3b-5904422323769.html) i ściągnięciu odpowiednich bibliotek, starałem się uruchomic pierwszy program niestety natrafiłem na błąd: Check whether I2C enabled and   Grove Base Hat RPi  or  Grove Base Hat RPi Zero  inserted . 

Z tego co wyczytałem jest to przez to że układ STM32 został zastąpiony układem MM32 i adres I2c został zmieniony z 0x04 na 0x08, niestety zmieniając odpowiednią linijke kodu w pliku adc.py błąd nie znika. Oczywiście komunikacje i2c włączyłem na malince i jest ona widoczna po komendzie i2cdetect -y 1. 

Gdzie mogę znaleźć rozwiązanie tego problemu ?

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@veltronic Skoro i2cdetect wykrywa i rozpoznaje nakładkę wygląda to warto sprawdzić jak jest jej adres - czy jak w przypadku starszych modeli 0x08, czy 0x04. Kolejny krok to sprawdzenie, czy plik adc.py zawiera odpowiednią wartość. Tutaj może pojawić się pewien problem - o którym pliku mówimy. Możliwe, że masz go w 3 kopiach: w bibliotece pobranej ze strony producenta, wersję zainstalowaną dla pythona2 i kolejną dla pythona3. Więc pytanie: której wersji używasz i czy na pewno odpowiedni plik adc.py zmieniłeś?

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Elvis napisał:

A nie instalowałeś biblioteki pobranej ze strony producenta?

instalowałem instalowałem.

 

1 godzinę temu, deshipu napisał:

Weź uruchom program:


import grove
print(grove.__file__)

to się dowiesz gdzie jest biblioteka, której używasz.

 

123.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.