Skocz do zawartości

Mks base 1.5 problem z wyświetlaczem


Ericdrave

Pomocna odpowiedź

(edytowany)
Dnia 11.12.2021 o 12:20, ethanak napisał:

Rozumiem że silnik ma 6 pinów? Jeśli tak, to jak jest podłączony?

Tak dokładnie. Silnik 6 pinów, płyta mks 4 piny. Kupując oryginalny kabel do takich silników nie ma się pewności co do działania???

Trzeba piny zamieniać?

19v ruszy te silniki?

20211213_003326.thumb.jpg.e0a759bb1391939110a2e60743bc3115.jpg

20211213_003300.thumb.jpg.bf62a8b5cc91698ef9ecc07ddb5e4028.jpg20211213_003347.thumb.jpg.d2d2792f89ab310a5118520828b44bfe.jpg

 

 

 

Edytowano przez Ericdrave
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 12:19, Ericdrave napisał:

Wybierajac z menu płyty ruch ekstrudera np 3mm silnik tylko drgnie i nie idzie dalej. Gdy próbuję nim sterować potencjometrem płyty to obraca się ale z przerwami i czasem kilka kroków wstecz robi.

Przewody są źle zarobione... Przynajmniej u mnie tak było w przypadku plotera. Powinny być zrobione w tej samej kolejności co wejście do sterownika (R, B, G, BK)

W innym przypadku silnik będzie robił za młot udarowy (ewentualnie będzie działał jak go popchniesz w dobrą stronę i zgubi krok)

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Czy do tej płyty potrzebuję dodatkowo sterownik do s. krokowego? Czy już są wbudowane w płytę i bezpośrednio mogę wpiąć?

Czy mogę prosić o jakiś obrazek z podpięciem pinów bo ja "wzrokowcem". (Te symbole R,G,B i BK to pewnie kolory.) We wtyczce mają być po kolei. Czy ten sam układ tylko kolorami wg opisu?

Edytowano przez Ericdrave
Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, Ericdrave napisał:

Czy do tej płyty potrzebuję dodatkowo sterownik do s. krokowego? Czy już są wbudowane w płytę i bezpośrednio mogę wpiąć?

Chyba są, najlepiej sprawdź najbliższy układ scalony w okolicy złącza silnika, ale na moje oko to DRV8825

7 godzin temu, Ericdrave napisał:

19v ruszy te silniki?

Silniki są sterowane prądowo. Napięcie ma minimalne znaczenie w kwestii maksymalnych prędkości.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak sprawdziłem i też tem jest że to strownik  silnika. Tylko chcę mieć pewność czy nie trzeba do tego gniazda podpiąć czegoś i dopiero silnik bo i takie rzeczy też w necie widziałem.

Po podpięciu silnika bezpośrednio nie działał tak tak jakby na to logika laika wskazywała. Więc stąd pytania.

Czyli jak bezpośrednio może być podpięte to tylko muszę piny pozamieniać od strony silnika?

Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, Ericdrave napisał:

czy nie trzeba do tego gniazda podpiąć czegoś i dopiero silnik bo i takie rzeczy też w necie widziałem

To najprawdopodobniej tzw. "smoother", w Twoim przypadku absolutnie niepotrzebny (co więcej raczej niewskazany).

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 01:23, H1M4W4R1 napisał:

Przewody są źle zarobione... Przynajmniej u mnie tak było w przypadku plotera. Powinny być zrobione w tej samej kolejności co wejście do sterownika (R, B, G, BK)

Zanim się wezmę za przewody.

Czy tylko kolory mam pozamieniać a rozstawienie pinów bez zmian?( po stronie silnika-6 pinów)

Czy też mam zrobić kopię wtyczki wychodzącej z płyty głównej 4pinowej ( tj w 6 pinowej wtyczce po koleji 4piny wg porady kolorami a 2 ostatnie piny wolne) ?

 

Link do komentarza
Share on other sites

58 minut temu, Ericdrave napisał:

Czy tylko kolory mam pozamieniać a rozstawienie pinów bez zmian?( po stronie silnika-6 pinów)

Czerwony pusto niebieski zielony pusto czarny (kolory w tej samej kolejności co na złączce 4pin)

Link do komentarza
Share on other sites

Łopatologicznie i z instrukcją obrazkową. Pełen Przepych.

A tak na marginesie. To działa!!!

Więc tylko wydrukować przekładnie i do dzieła. Eko i filament za grosze.

Ogromniaste dzięki. 

Pozdrawiam. 

Oczywiście całość zaprezentuję w pełni. Tylko nie wiem ile mi to zajmie. Ciężko znaleźć czas na hobby w dzisiejszej gonitwie.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Witam po przerwie. 

Urządzenie gotowe. Działa choć jest w fazie regulacji, poprawiania "niedoróbek". W oczekiwaniu na łożyska, zastąpiłem je wkładkami wydrukowanymi z oryginalnego petg. W tej chwili "walczę"z doborem odpowiedniego urządzenia do cięcia butelek. Nie będę się rozpisywał na temat całego procesu, gdyż sieć już pęka w szwach o tego typu info. Piszę o tym gdyż udowodniłem sobie(a może i innym "niedowiarkom"), że przerabianie butelek pet na filament jest możliwe i praktyczne. Zamiast zapychać żółte worki na plastik a 5l butelki robią to szybko, przerabiam je na filament. Narazie na testy poszło kilkanaście butelek, lecz teraz już jestem na etapie nie marnowania(!!!) owych butelek. Nie robiłem precyzyjnych pomiarów długości pozykanego filamentu gdyż etap"regulacji"mi na to nie pozwala. Uzupełnię kiedyś te dane, gdy już uzyskam powtarzalność. Na razie jestem wstanie z niego drukować.

Nie wiem od czego to zależy lecz narazie dwie temperatury przetwarzania pasków 198 st.C i 218 st.C. Dają one bardzo satysfakcjonujące wyniki. Filamet wychodzi gładki i ma  w miarę jednolitą średnicę. Mierzona w domowych warunkach cyfrową suwmiarką daje średnicę 1.68 do 1.74mm. Sposobem na dobry wydruk jest wpisanie w ustawieniach slicera średniej. Nie mam jeszcze oryginalnej dyszy o średnicy otworu 1.75mm (wymiar oryginalnego filamentu.), moja jest rozwiercona ręcznie wiertłem 1.7 mm.

Teraz kilka fotek i filmik

20211225_220546_resized.thumb.jpg.4da92cdadd002d5504a1e5dc4f2117ce.jpg

20211225_220550_resized.thumb.jpg.2ab0a69235111749462e6ded3f7f6b89.jpg20211225_220604_resized.thumb.jpg.5e3ca1b8bdb8fed7efcd3c44a8f1e830.jpg20211225_225156_resized.thumb.jpg.c0af3302bb457954754ef4dfa7c849ae.jpg

Filmik mp4 w pliku rar.

Filmik z pierwszej próby. Maszynka hałasowała (rezonans z biurkiem) lecz wystarczyło podłożyć gumową podkładkę i hałas zamienił się w normalny dzwięk pracującej maszynki. Poziom spadł znacznie !!!

filastruder.rar

Jedna butelka wystarczyła na jedną figurkę. Nie licząc odpadów (próby i kalibrację i właściwy wydruk). Figurka ludzika  ma około 110 mm i głębokość 15 mm. Piesek trochę niższy 85 mm, głębokość ta sama.

W razie pytań chętnie odpowiem o ile będę znał odpowiedź

Bardzo dziękuję osobom H1M4W4R1, _LM_ i ethanak - pomagającym mi na forum. Dzięki nim projekt przebiegł bezboleśnie. !!!!

 Pozdrawiam i składam Najserdeczniejsze Życzenia Noworoczne. 

Żeby Nowy Rok minął forumowiczom co najmniej tak bezboleśnie jak mi ten projekt.

Ponawiam podziękowania dla SergiuszaF za inspirację. 

P.S. Nie wiem czy w dobrym dziale jest teraz ten post. Z problemu z wyświetlaczem zrobił się opis projektu dyi.

Zostawiam to "Zarządcy" forum.

Pozdrawiam

 

20211229_231713_resized.jpg

20211225_225159_resized.jpg

Edytowano przez Ericdrave
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Ericdrave napisał:

P.S. Nie wiem czy w dobrym dziale jest teraz ten post. Z problemu z wyświetlaczem zrobił się opis projektu dyi.

Możesz to opisać w osobnym wątku od początku do końca jak już urządzenie będzie dopracowane do perfekcji 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.