Skocz do zawartości

Jak działa while i if


Franek100

Pomocna odpowiedź

Ech... popełniłem kiedyś artykuł o tym jak działają if i while... ale po co go czytać? Lepiej zapytać na forum, może ktoś czytał i opowie?

Dobra, do rzeczy: kurs arduino zaliczony?

 

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, ethanak napisał:

Lepiej zapytać na forum, może ktoś czytał i opowie?

Tutaj jest napisane, że forum własnie do tego służy;), ale wszystko zależy na jakie forum trafisz i na jakiego użytkownika:)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Forum to nie jest proxy do googla, mana czy w ostatecznych przypadkach forumowej wyszukiwarki.

Nikt Ci nie broni robić za interfejs... ale jesteś pewien, że komukolwiek w tym pomagasz?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja powiem tak...szybka odpowiedz( bez wnikania w przyczyne) pomaga w rozwiazaniu aktualnego problemu, ale jednoczesnie czesto sprawia ze w przyszlosci tych problemow jest znacznie wiecej...😉

A fakt jest taki ze kazdy ma obowiazek przeczytac chociaz minimum o danym jezyku i rozumiec o co kaman...a jak wtedy jest problem to mozna pytac...

Link do komentarza
Share on other sites

Nie zgodzę się z Wami drodzy koledzy. Właśnie po to jest forum by ze sobą rozmawiać, zadawać pytania, odpowiadać, pokazywać gdzie i jak szukać odpowiedzi. Jednak to zupełnie nie znaczy, że pytający ma mieć w "głębokim poważaniu" to w jaki sposób te pytania zadaje, a odpowiadający w jaki sposób odpowiada. Szanujmy się. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, SOYER napisał:

Nie zgodzę się z Wami drodzy koledzy. Właśnie po to jest forum by ze sobą rozmawiać, zadawać pytania, odpowiadać, pokazywać gdzie i jak szukać odpowiedzi.

I masz racje😉 nikt z wiedza sie nie urodzil...kazdy musial sie nauczyc...wazne jest to czy pytajacy podjal taka probe...bo czesto sie zdarza (nie mowie ze akurat tu i teraz) pytajacy nie przeczytal kompletnie nic i pyta czemu kod nie dziala, a nie zna nawet funkcji nawiasow czy srednika...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie wbrew pozorom nie było takie banalne biorąc pod uwagę, że pyta początkujący. On nie pytał co robią te pętle, tylko jak zachowuje się program napotykając if z niespełnionym warunkiem. Wierzcie mi, naprawdę trudno to na początku załapać, że ten program cały czas leci w kółko jak szalony i do końca nie wiadomo jak i czemu w pewnych miejscach się zatrzymuje lub nie. Ta świadomość przychodzi z czasem.

Zapomniał byk jak cielęciem był.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, SOYER napisał:

Zapomniał byk jak cielęciem był.

Nie uwierzysz @SOYER ale wlasnie mialem napisac ze ja nie jestem tym powyzej..😁hehe

Ps...a tam chyba poprawka mala bo w przyslowiu jest wol..."zapomnial wol jak cieleciem byl"

Edytowano przez farmaceuta
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Już to kiedyś pisałem, że dla mnie była to najtrudniejsza rzecz uświadomić to sobie jak to pędzi w kółko i ile to rodzi komplikacji w głowie przyzwyczajonej do listy koniecznych zadań czytanej wolno,  jeden raz, z góry na dół.

Link do komentarza
Share on other sites

Za radą kolegi zrobiłem też "szybki" eksperyment z próbą wyszukania tego artykułu @ethanako pętlach przy pomocy forumowej szukajki. Poległem.

Choć do sedna pytania to i w googlu nie znajdziecie odpowiedzi tak szybko.

Link do komentarza
Share on other sites

18 minut temu, farmaceuta napisał:

Ps...a tam chyba poprawka mala bo w przyslowiu jest wol..."zapomnial wol jak cieleciem byl"

Faktycznie sprawdziłem, zrobiłem byka nie pisząc wół😁

Edytowano przez SOYER
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, SOYER napisał:

Faktycznie sprawdziłem, zrobiłem byka nie pisząc wół😁

Byk czy wol...to buhaj i to buhaj ..😁

 

1 godzinę temu, SOYER napisał:

Już to kiedyś pisałem, że dla mnie była to najtrudniejsza rzecz uświadomić to sobie jak to pędzi w kółko 

Akurat to mi dosyc szybko weszlo do glowy, ale dlugi czas mialem bledne zalozenia co do for...nie moglem sobie uswiadomic czemu gdy w petli robie 10 obiegow to po wyjsciu z petli zmienna miala wartosc 11...🤔 Bez kitu...czytalem dziesiatki artykolow ale tylko w jednym bylo wyjasnione w jakiej kolejnosci wykonuja sie dane czynnosci i wtedy zalapalem odrazu...wczesniej myslalem ze po sprawdzeniu poprawnego warunku nastepuje inkrementacja...😅 Zle zalozenia...😉

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.