Skocz do zawartości

Stabilizator napięcia LM7805 do zasilania ESP32


arek1996

Pomocna odpowiedź

Witam,

Mam zasilacz impulsowy na 12V i chciałem zasilić nim ESP32 podłączając pod VIN. Stabilizator napięcia LM7805 da rade zbić napięcie z 12 do 5 żeby zasilić esp32 czy esp pobiera za duży prąd? Jeszcze pytanie o EPS32 czy może być zasilany jak arduino napięciem 7-12V? 

Edytowano przez arek1996
Link do komentarza
Share on other sites

No nie! Czytalem chat...😕 Ja rozumiem pomylic bieguny, no ale nie do informowac sie co na jakich napieciach lata? Taki jest koszt pospiechu (spalone plytki)...tzn ESP32 jako plytka (devkit v1 np) a nie sam modul chodzi tez z wyzszego napiecia (ma swoj stabilizator) no ale jak pod pin 3.3 podpiales 5v to trupy...wiadomo 

Tutaj link opisu zasilania tych wynalazkow...https://techexplorations.com/guides/esp32/begin/power/

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ogólnie to jest to podpięte pod ledy wysokiej mocy, i ze starym wemos D1 R1 smiga aż miło, do tego podpięty jest mosfet IRL540NPBF i wszystko działa ale jak dalej pod ESP32 to zaczynają się palić w losowych momentach. Są do wspólnej masy, ale planuje zrobić separacje galwaniczną czekam na transoptory

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, arek1996 napisał:

Czym się różni podpięcie pod 5V a pod vin do esp?

W tych plytkach ktore podales nie masz pinu 5v...tylko Vin/3.3v

Te plytki maja swoj stabilizator i mozesz na Vin podpiac cos z zakresu 5-12v (nie sprawdzalem)

4 minuty temu, arek1996 napisał:

ESP32, może to być kwestia programu? na ESP8266 wemos jest dużo prostszy skrypt 

Raczej watpie...choc ja bym sprobowal te plytki zasilic pinem 3.3v...te stabilizatory (1117) sa poprostu kiepskie i byc moze one Ci padly...🤔

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, farmaceuta napisał:

W tych plytkach ktore podales nie masz pinu 5v...tylko Vin/3.3v

Te plytki maja swoj stabilizator i mozesz na Vin podpiac cos z zakresu 5-12v (nie sprawdzalem)

Raczej watpie...choc ja bym sprobowal te plytki zasilic pinem 3.3v...te stabilizatory (1117) sa poprostu kiepskie i byc moze one Ci padly...🤔

Jak sprawdzić czy to stabilizator? Pod ESP8266 działa dobrze, multimetr pokazuje równe 5V do niego są dwa kondensatory jak w kursie pisali więc powinno być ok

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, arek1996 napisał:

Jak sprawdzić czy to stabilizator? 

 

9 minut temu, farmaceuta napisał:

choc ja bym sprobowal te plytki zasilic pinem 3.3v...

Poprostu pomijasz stabilizator...jak jakis kod zadziala to znaczy ze stabilizator zezarlo...

Link do komentarza
Share on other sites

Z reguły jest tak, bo wgrywam kod na access point, że po podłączeniu do USB nie wykrywa kontrolera ale dioda się świeci i można wejść na jego stronę, emituje sygnał wifi,  ale znowu nie reaguje na żadne zmiany stanu na pinach. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.