Skocz do zawartości

Gdzie wpisać kod z pierwszego przykładu kurs 1 podstawy Arduino?


gperkowski

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry. Kupiliśmy zestawy Kurs podstaw Arduino poziom 1 i 2. Proszę o wskazanie z jakich materiałów możemy korzystać ( zarejestrowaliśmy dwa kody aktywacyjne ) Czy musimy zainstalować aplikację Arduino ? ( pracujemy w systemie apple ) Prosimy o wysłanie linka do materiałów, aby móc krok, po kroku korzystać z zakupionych kursów.

Z góry dziękujemy

Eliza Perkowska

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@gperkowski witam na forum 🙂

Wszystko jest dostępne za darmo na blogu: https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-podstawy-programowania-spis-tresci-kursu-id5290

Pozwoliłem sobie połączyć podobne tematy. 

Dnia 30.04.2022 o 12:18, gperkowski napisał:

Czy musimy zainstalować aplikację Arduino ?

Tak zgadza się.

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękujemy za link, ale cały czas ''utykamy" na etapie uruchomienia diody, początkowy przykład. Wyświetla się taki komunikat ( zdj. 1 czerwony pasek) Z materiałów nie wynika, gdzie dokładnie wpisywać komunikaty.

Zakupiliśmy w botland dwa zestawy arduino poziom 1 i 2 . Może poza zestawami powinniśmy aktywować jeszcze jakiś kod, żeby móc krok po kroku przejść kurs ?

 

 

IMG_7858.thumb.JPG.6a28c775daad26fc60ff0d1297d2558d.JPGIMG_7857.thumb.JPG.4917116a8edec5cc73933d77dca7303d.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może odwróć monitor, bo ze zdjęć wynika że stoi do góry nogami? 

A na poważnie: Plik -> nowy szkic, otwiera się okienko, wklejasz kod, zapisujesz pod jakąś poludzką nazwą... coś więcej?

Link do komentarza
Share on other sites

To może podaj konkretnie z czym masz problem - na razie napisałeś że masz, wrzuciłeś jakąś fotkę z boku monitora, a my tu się mamy domyślać? Nie wiem ile masz lat, ale dziesięciolatki dają sobie z tym rady, a młodsi korzystają z pomocy taty...

 

Link do komentarza
Share on other sites

Ja uzywam windowsa wiec mam typowe COM'y...wiec nie doradze co Ty masz wybrac z tej listy...moze musisz zainstalowac stery? (ch340)..niby maja byc instalowane razem z IDE, ale juz byly przypadki ze tak sie nie stalo...spruboj

Link do komentarza
Share on other sites

Niby tak - ale na macu powinno wszysko pójść. Na linuksie na pewno - ch340 jest w kernelu.

Poza tym oryginalny Arduino nie ma na pokładzie ch340...a o ile wiem zestawy są składane z oryginałów.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
11 minut temu, ethanak napisał:

Poza tym oryginalny Arduino nie ma na pokładzie ch340...a o ile wiem zestawy są składane z oryginałów.

Aa tego to nie wiem...to pewnie ftdi..w kazdym razie proba instalacji nie zaszkodzi 

(chyba jednak nie ftdi)

 

 

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.