Skocz do zawartości

STM32L431RCT, Karta SD, RAM 8Mb, Flash 16MB, W5500 Ethernet, ESP12F, USB/UART, RS485, NRF24l01, LED, LCD, klawiatura...


Pomocna odpowiedź

Satysfakcja gwarantowana, nawet jeśli nie będzie działać🙂, zobacz fotografie.

Do rzeczy, jest to kontynuacja projektu o którym pisałem już jaki czas temu LINK, i z różnych przyczyn projekt został zmieniony, powodów jest kilka, a plusy takie: dostał STM32 zamiast AVR, napięcie 3.3V, koszt podzespołów, wydajność..... Z powodu znaczących zmian zdecydowałem się na utworzenie nowego tematu na forum.

Głównym celem tego projektu jest zrobienie urządzenia, sterownika głównego, który przy pomocy dodatkowych modułów, będzie sterować w domu różnym sprzętem, np. rolety, podlewanie, oświetlenie, PV, Brama garażu i wjazdowa itp. 

Chciałbym zainstalować Suplę (może kiedyś mój własny system online), jedno z założeń, dlatego będzie esp12F i W5500.

Jedno gniazdo USB B,  do obsługi w komputerze terminala, wykorzystuję podczas testowania programu, łatwiej się pisze program.

Pamięć ram, flash, oraz kartę pamięci SD do przetwarzania danych. 

Osprzęt który się znajdzie na płytce to :

-STM32L431RCT, kwarc zegarowy 32KHz, bateria, 

- NRF24l01

- SRAM na SPI - LY68L6400 (64Mb)

- slot karty pamięci mikro SD

- pamięć FLASH SPI W25Q128JVS ( 128Mb)

- Moduł Ethernet WIZnet W5500 ( jestem zwolennikiem kabla)

- ESP12F ( nie wszędzie mam kabel;/)

- interfejs RS485 ( 2 dniazda)

- USB ( np. do terminala)

- wyświetlacz ze sterownikiem GMG12864 lub FT811CB

- kilka mikro switchy do obsługi Menu itp.

- kilka wejść/ wyjść 3.3V

- 16 diod LED

-Buzzer

- dwie przetwornice indukcyjne 3.3V i 5V

 

Projekt tworzę w Kicad 6, płytki oraz montaż SMT zlecam JLCPCB, dzisiaj wysłałem pliki, już trafiło do produkcji. Myślę ze za około trzy tygodnie produkty dotrą do domu.

Dzięki.

Bez tytułu.png

panel.png

PłytaSTM32.png

PłytaSTM32a.png

PłytaSTM32b.png

PłytaSTM32c.png

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

 

Gieneq, funkcja printf to z podstaw kursu STM32 z Forbot, resztę bibliotek przerabiam z bibliotek AVR które mam, np. ten wyświetlacz na >>Filmie<<.To zaledwie kilkanaście linijek kodu, bibliotekę mimo to zrobiłem;).

 

1657606087914.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

22 minuty temu, Gieneq napisał:

skąd brałeś pliki układu STM32 do projektu płytki PCB

Ja zwykle większość plików mam w EasyEDA, ale jak trzeba skorzystać z Altiuma to szukam głównie tutaj: https://componentsearchengine.com/search?term=STM32F446, bo nie wszystko jest w Vault 😉 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie zbyt dużo czasu ale postępy jakieś są, ważne ze małymi kroczkami do przodu.

Takie peryferia jak, Karta pamięci mikro SD, moduł Ethernet W5500, Pamięć Flash, linijka LED na 2 x 74HC595, wyświetlacz LCD, UART/USB na ch340G, klawiatura, mam już uruchomione z bibliotekami. 

Mam za sobą kilka lub i więcej godzin zmarnowanych ponieważ nie potrafię uruchomić pamięci ram która jest mi bardzo potrzebna do obsługi serwera HTTP. Zrobiłem prosty serwer HTTP który ma wyświetlać również obrazki z pamięci ram na stronie internetowej, no niestety, robię to z pamięci ram stm32. Fajnie to działa na tą chwilę ponieważ pliki HTML zapisuję na karcie pamięci SD, napisałem prosty parser do sprawdzenia co chce metoda GET, a następnie odczytuję plik lub kilka plików i wysyłam do klienta (przeglądarki).

 

Na tą chwilę nie mam w planach korzystania z wifi -  ESP12F, ponieważ na kablu działa to dobrze.

Do uruchomienia jeszcze ten nieszczęsny RAM, RS485, LCD FT811CB  i fajne transceivery NRF24l01, jeden taki "normalny", i drugi mocniejszy, podobno około 1Km zasięgu, trzeba to sprawdzić;)

https://youtu.be/2-NcdJLqEiw

wwwForbot1.thumb.png.a6be3975b010df9547d275d164064750.pngping.thumb.png.c9993ede5de5ad4bf827eaef525cb4cc.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.