Skocz do zawartości

[Programowanie] Bootloadery - pierwsze kroki. RS232 i USB


Bobby

Pomocna odpowiedź

Po wybraniu DIECIMILA mam komunikat:

In file included from D:\arduino-0011\hardware\cores\arduino/WProgram.h:6,
from Stepper.cpp:48:

d:/arduino-0011/hardware/tools/avr/bin/../avr/include/avr/signal.h:36:2: warning: #warning "This header file is obsolete. Use ."

In file included from utility\twi.c:25:

d:/arduino-0011/hardware/tools/avr/bin/../avr/include/avr/signal.h:36:2: warning: #warning "This header file is obsolete. Use ."

Dlaczego DIECIMILA anie ARDUINO or older ATMEGA8 ?

Link do komentarza
Share on other sites

sprawdziłem transmisję po RS programem terminal wysłałem plik midi dioda RX podczas przesyłania pliku mruga niestety z poziomu arduino IDE podczas wysyłania tylko raz mrugnie i po chwili wywala komunikat:

avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_disable(): protocol error, expect=0x14, resp=0x51

procek programowałem różnymi botloaderami ale zawsze jest kicha .ktoś wie czy zworka autoreset powinna być włożona przy wysyłaniu skompilowanego kodu po RSie czy nie włożona. Próbowałem ze zworką i bez ...cały czas kicha. Połączenia na płytce ok a układ nie działa.

Może jakieś pomysły na uruchomienie ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam,
Czy komuś udało się nawiązać transmisję między uC <-> usb w formie jak na rysunku ? Wiem że można wykorzystać ft i podpiąć go z jednej strony do rx i tx uc a z 2 strony do usb ale nie o to chodzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem w planach zabawę z komunikacją bezpośrednio po USB ale ostatnio brakuje mi czasu. Znam za to kilka linków które mogą okazać się pomocne:

http://atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc2556.pdf - nota aplikacyjna atmela dotycząca implementacji USB, ze strony atmela można też ściągnąć paczkę z kodami źródłowymi

http://www.fourwalledcubicle.com/LUFA.php - open sourcowa implementacja USB na AVRy

Link do komentarza
Share on other sites

@matrix0606 witam na forum 🙂 Ten artykuł ma już ponad 9 lat, więc coś mogło się zdezaktualizować, zobacz czy to nie chodzi o plik, który jest tutaj: C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.