Skocz do zawartości

Banana Pi BPI-M2 Zero Czy można zamówić?


Brendy

Pomocna odpowiedź

Witam

Zaczynam dopiero przygodę raspberry zacząłem czytać kurs na forbocie żeby powoli wdrożyć się w temat.

Bardzo zaciekawił mnie temat z kamerą na malinie i chciałbym spróbować daje ciekawe możliwości.

Czy taka malinę z linku mogę zamówić ? Czy mogą być z nią problemy?

https://allegro.pl/oferta/banana-pi-bpi-m2-zero-12142391087

 

https://botland.com.pl/karty-pamieci-microsd-sd/17270-karta-pamieci-sandisk-microsd-16gb-80mbs-klasa-10-system-raspbian-noobs-dla-raspberry-pi-4b3b3b2b-5903351247764.html

 

https://botland.com.pl/kamery-do-raspberry-pi/12746-kamera-zerocam-ov5647-5mpx-dla-raspberry-pi-zero-5904422319960.html

 

https://botland.com.pl/tasmy-ffc-i-obudowy-do-kamer-do-raspberry-pi/8764-adapter-do-kamery-dla-raspberry-pi-zero-150mm-5904422372613.html

 

Czy to wystarczy i będzie wszystko pasowało? 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Będzie OK - sam się nad tym zastanawiałem ale przy tej cenie na razie odłożyłem projekt na półkę.

A kartę lepiej nagrać samemu z obrazu z netu (np. ostatnia wersja bustera, nie ma problemów z kamerami)

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Oki to zamawiam resztę.

Dokładnie tak jak piszesz też gryzłem cenę i ciężko było podjąć decyzję.

Narobiłem sobie chęci ponieważ chcę zrobić na malinie fotopulapke. Na Esp32cam robilem na czujnik ruchu i działa to dobrze po wykryciu osoby wysyła odrazu zdj na tel wykorzystując telegram tylko tam kamera to słaba jakość 2MP. I jak poczytałem że malina obsługuje kamery 5,8,12mp to mam nadzieję że się uda zrobić to z Telegramem, ale muszę lepiej poznać malinę.

Czyli karty nie zamawiać tylko samemu wgrać?

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

Lepiej samemu - masz pewność że to aktualna wersja, a w razie czego zawsze możesz wrzucić inną.

Kup po prostu porządną kartę 16 G i po krzyku.

Aha, pamiętaj że aby podłączyć monitor musisz mieć przejściówkę na miniHDMI, to samo z klawiaturą (przejściówka OTG USB). Obie w Botlandzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ok kartę mam 16GB to sprawę wgrania mi wyjaśniłeś.

Jeśli mam laptopa i posiada wejście HDMI to nie wystarczy podłączyć HDMI malina --->>> laptop i korzystać z myszki i klawiatury w laptopie?

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Brendy napisał:

Ok kartę mam 16GB to sprawę wgrania mi wyjaśniłeś.

Jeśli mam laptopa i posiada wejście HDMI to nie wystarczy podłączyć HDMI malina --->>> laptop i korzystać z myszki i klawiatury w laptopie?

 

Dwa problemy. Laptop ma wyjście HDMI, czyli możesz laptop podłączyć do monitora, a nie zrobić z laptopa monitor. I do tego HDMI przenosi obraz i dźwięk, a nie klawiaturę.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Czyli jeśli chce wykorzystać laptopa to zostaje aktywacja po SSH tworząc zdalny pulpit na Raspberry Pi - VNC.

Wtedy mogę również programować malinę z poziomu laptopa?

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

20 minut temu, ethanak napisał:

Jeśli potrafisz żyć bez interfejsu graficznego to zdalny pulpit też nie jest potrzebny, wystarczy np. putty.

W sumie tak wystarczy. Jeszcze mam może trochę głupie pytanie ale już się zakręciłem z tą malina i od czytania różnych tutoriali. Czyli jak podłącze malinę przez kabel HDMI z adapterem który mi wcześniej podałeś do TV to będę widział obraz z maliny na TV? Tylko jeszcze oczywiście mysz i klawiaturę przez OTG do maliny.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.